חגיגת קיץ בשכונות: 100 אירועים מפתיעים בגינה השכונתית

עשרות אמנים, קוסמים ולהטוטנים, יעברו בין הגינות בשכונות החרדיות למופעי קיץ • חווה ניידת, סדנאות, הפרחת בועות, שעת סיפור, תמונות מגנטים, וזו רק ההתחלה

טרמפולינה מעופפת
טרמפולינה מעופפת
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

'בלאגן בגן': חופשת הקיץ החלה ובימים אלו יוצאים באגף תרבות תורנית בעיריית ירושלים שתחת מחזיק התיק חבר מועצת העיר דוד בלומנשטוק, לסדרת אירועים ברחבי השכונות לילדי ירושלים.

היוזמה המתאימה לכל המשפחה ובמיוחד לתלמידי ביה"ס שיצאו לחופשת קיץ, כוללת עשרות אמנים, קוסמים ולהטוטנים אשר יופיעו ללא עלות באירועים השונים ברחבי השכונות. המופעים יתקיימו ללא הודעה מראש, כל יום בשכונה אחרת ובגינה שונה. המטרה: הנאה מקסימלית לילדים ובני המשפחה, המבלים בגינה ליד הבית וללא עלות.

בין המופעים שיערכו בהפתעה בגינות העיר, ניתן לציין את חגיגת המוזיקה והפעלה לילדים עם רבי אלתר, הופעת להטוטים מרתקת של יוסף הלהטוטן, החווה הניידת של שמוליק עם מגוון חיות, סדנאות יצירה באיכות הסביבה, עיצובי אדניות של
החקלאים הצעירים, סדנת יצירה ירושלים שבלב, הפרחת בועות ענקיות עם ממלכת הבועות, סדנאות אפייה ושעת סיפור ירושלמי על חורבן הבית וירושלים של פעם עם ר' יוסלה אייזנבך.

וזה לא נגמר, עוד בתכניות: מופע אש ולוליינות עם יוני הלהטוטן, סדנאות צילום ויצירת תמונות מגנטים מרהיבות, סיפורים חינוכיים לילדים בשילוב ריתמיקה ועיצובי בלונים מדמויות הסיפור, מופע אקרובטיקה אווירית על מתקן ענק ופעלולי טיפוס, לונה פארק ספורטיבי ומאתגר, תאטרון בובות לילדים בדרך לאוצר, סיפור עם קצב תיפופים במקצבים שונים, סדנת עיצוב זרים ופרחים לכבוד שבת, סדנאות יצירה של כלי נגינה מעץ אומנותי, מסלולי קארטינג מאתגרים, עשרות סדנאות אומנות שונות ופעילויות מאתגרות לילדים ונערים.

חבר מועצת העיר דוד בלומנשטוק אמר עם אישור היוזמה: "חופשת הקיץ עומדת בפתח ולקראתה פעלנו בשיתוף המנהלים הקהילתיים, ליצירת סדרת מאות פעילויות מיוחדות ומגוונות בגינות הציבוריות, פעילות שמיועדת לכל המשפחה ובעיקר לילדים הנמצאים בחופשת קיץ. הפעילויות של 'בלאגן בגן' תתקיימנה בהפתעה וללא הודעה מראש, בכל פעם בגינה אחרת באחת משכונות העיר, מה שיוסיף ממד מסקרן ומעניין לפעילות היומיומית".

בלומנשטוק הוסיף: "התוכנית היא המשך ישיר לפעילות המתוגברת בחודשים האחרונים, אותה אני מקדם בעידודו ותמיכתו של רה"ע משה ליאון יחד עם סמנכלי"ת מינהל תרבות חברה וספורט הגב' אריאלה רג'ואן ועובדי האגף לתרבות תורנית. כולי תפילה שבעז"ה תפיקו את מירב ההנאה מהפעילות – וקווי ה' יחליפו כח".

ראש העירייה משה ליאון אמר: "כבעל משפחה אני מבין היטב את האתגרים הרבים הטמונים בחופשת הקיץ הארוכה וחשוב לי שתדעו שהשקענו שעות רבות של מלאכת מחשבת, על מנת להקל עליכם ההורים ולהיטיב עם הילדים".

השארת תגובה