הַרְחִיבִי מְקוֹם אָהֳלֵךְ: שינוי יעוד קרקע לטובת הציבור החרדי

בשורה לתושבי שכונת קמניץ בנווה יעקב: עיריית ירושלים יזמה תכנית לשינוי יעוד בשטח כלל עירוני בשולי השכונה והפיכתו לשטח המיועד למבני ציבור, קהילה, רווחה, תעסוקה ושטחים פתוחים # כל הפרטים

מפת גבולות התכנון
מפת גבולות התכנון
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

עיריית ירושלים, באמצעות האגף לתכנון העיר, יזמה תכנית מפורטת לשינוי יעוד קרקע, בשולי שכונת קמניץ בנווה יעקב. התכנית משנה את יעוד הקרקע ותאפשר הקמת מבני ציבור, קהילה, רווחה ותעסוקה.

בעת תכנון שכונת קמניץ בנווה יעקב, הושאר שטח בשולי השכונה בסמיכות ליער הקהילתי, בייעוד כלל עירוני, על מנת להותיר עתודות קרקע לתכנון עתידי.

נווה יעקב מונה כיום כ-23,000 תושבים ומאופיינת כיום ברובה באוכלוסייה חרדית. בשכונת קמניץ קיימים 1,100 בתי אב (כ-6,000 תושבים) וקיים בה מחסור רב בשירותי ציבור המבוססים על מבני ציבור כגני ילדים, בתי ספר, מעונות יום, מבני קהילה ורווחה, בתי כנסת, שטחי תעסוקה ושטחים פתוחים.

עיריית ירושלים, מעוניינת לאפשר לתושבי השכונה אפשרות לעבוד בסמוך לאזור מגוריהם תוך מתן מענה לצרכי חינוך, קהילה, דת ותעסוקה. השטח ממוקם מזרחית לשכונת קמניץ, במפגש עם יער קהילתי מיר בין פסגת זאב לנווה יעקב.

התכנית מציעה שימושים כגון תלמודי תורה, מעון יום, מגרשי ספורט, ושימושי קהילה – תוך ניצול מקסימלי של הטופוגרפיה בשטח.

כמו כן, בכדי לרכך את המפגש עם היער מוצעת טיילת להולכי רגל עם נקודות תצפית ליער ושטח ירוק מרכזי. את ניהול הפרויקט מוביל גדעון הוכפלד מחברת "יעדים" ואדריכל התכנית הוא דניאל אסייג.

ראש עיריית ירושלים, משה ליאון: "אני שמח על יזום התכנית שתשפר את איכות ורמת חייהם של התושבים. נמשיך לייעל את השירות לתושב בכל הפרמטרים האפשריים, על-מנת להפוך את סביבת מגוריהם נגישה, נוחה, מאירת פנים ורלוונטית יותר".

השארת תגובה