600 ישיבות – 60,000 בחורים: מבצע 'בין הזמנים' יוצא לדרך

על פי התכנית שגיבשו במשרד בהנחיית יו"ר ש"ס אריה דרעי – יזכו ישיבות בין הזמנים לתקציב מיוחד לכל תלמיד ישיבה שישתתף בקעמפים בצפון במטרה לחזק את האזור באופן כלכלי.

הקעמפ של ילדי ויזניץ, צילום יהושע פרוכטר (62)
הקעמפ של ילדי ויזניץ, צילום יהושע פרוכטר (62)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

פרויקט בין הזמנים של משרד הנגב, הגליל והפריפריה יצא השבוע לדרך: על פי התכנית שגיבשו במשרד בהנחיית יו"ר ש"ס אריה דרעי – יזכו ישיבות בין הזמנים לתקציב מיוחד לכל תלמיד ישיבה שישתתף בקעמפים בצפון במטרה לחזק את האזור באופן כלכלי.

בחודשים האחרונים גיבשו בעמותת 'אורות' המתכללת עבור משרד הפריפריה את בחירת הספקים המורשים לישיבות, מתוכם יכולים מנהלי הקעמפים לבחור אטרקציות ממומנות לטובת בחורי הישיבות. במסגרת המדיניות שהותוותה, נבנו השנה אטרקציות מיוחדות לבחורי הישיבות בנוסף לאטרקציות הכלליות שפעלו בשנים עברו.

השנה שמו דגש במשרד על יצירת תוכן מקורי לעולם הישיבות, במסגרתה נבנה באופן מיוחד סמוך למירון מתחם ענק וממוזג משחק 'מלחמת המוחות' הגדול בציבור החרדי במהלכו מתחרים המשתתפים באמצעות קליקרים על שאלות טריוויה שמוקרנות על המסכים בנושאים שונים.

בין הקטגוריות שנוצרו במיוחד לפרויקט בין הזמנים מופיעים שורה של שאלות טריוויה בנושא גדולי ישראל, תחנות חייהם של התנאים והאמוריאים בגליל ונושאים נוספים לפי בחירת הישיבות.

לדברי חזקי רייך מנהל משחק הקליקרים 'מלחמת המוחות', מדובר בהפקה ראשונה מסוגה בגודלה לטובת בחורי הישיבות "בנינו את המתחם באופן שיכיל את הישיבות הגדולות ביותר ויעניק את חווית המשחק עם מוזיקה קצבית ודרמתית בהתאם לשלבי המשחקי ויוקרן על גבי מסכי לדים ענקיים עם תוכן שנבנה במיוחד לפרויקט. כחלק מהיערכות הזמנו מערכות טכנולוגיות חדישות על מנת לספק את החוויה האולטימטיבית לבחורים ולייצר להם משחק קצבי, אתגרי ומגבש".

במסגרת בניית המתחחם, בנו בחברת 'תרבותא' פעילות אתגרית נוספת לישיבות תחת הכותרת 'מסע בעקבות התנאים'. את התוכן יצרו ב'תרבותא' באמצעות מומחים למסעות אתגריים ואנשי תוכן והוא כולל ניווט בגליל בעקבות גדולי ישאל במהלכו חווים המשתתפים פעילות שטח ערכית ומסעירה באזור הר מירון וצפת לצד הפעלת תוכן מחכימה המשלבת לימוד ואתגר פיזי מרענן בחוויה אחת.

פעילות נוספת שנוצרה במסגרת הפרויקט של משרד נגב גליל היא פעילות אורבנית בעיר צפת החושפת את רזי הקדושה של העיר, בשילוב אתגרי ניווט בשטח עירוני מתוחכם והיא מתרחשת תוך כדי חידות סביב פועלם של השל"ה הקדוש וגדולים נוספים.

יש לציין כי כל הפעילויות האלה ניתנות בחינם במסגרת התקציב שהקצה משרד הפריפריה לטובת בחורי הישיבות בהנחייתו של השר דרעי.

לדברי יועצו המקצועי של שר הפנים והפריפריה ישראל אוזן, אשר מרכז את הפרויקט, השנה חל גידול דרמטי בפעילות שתקיף למעלה מ-600 ישיבות ו- 60,000 בחורי ישיבות

השארת תגובה