משרד החינוך יאפשר הקמת סמינרים חדשים

בשורה היסטורית בעולם החינוך: בפעילות 'איגוד הסמינרים' ויו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, פורסמו הנחיות המאפשרות הקמת סמינרים חדשים והפיכת שלוחות הסמינרים לעצמאיות

אילוסטרציה: סמינר איילת השחר
אילוסטרציה: סמינר איילת השחר
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לראשונה מזה 5 שנים, בשורה משמחת בשדה החינוך: משרד החינוך פרסם תבחינים והנחיות, המאפשרים הקמת סמינרים חדשים והפיכת שלוחות הסמינרים לעצמאיות. בכך, ניתן מענה לזעקת מנהלי הסמינרים, אשר מזה תקופה ארוכה לא ניתנה להן הרשות לגדול ולהתפתח.

מדובר בלא פחות מבשורה היסטורית, כאשר בחלוף 5 שנות קיפאון, במהלכן משרד החינוך לא איפשר פתיחת סמינרים חדשים ולא שלוחות של סמינרי-אם, משרד החינוך נעתר ללחץ של 'איגוד הסמינרים' אשר פעל בשיתו"פ עם יו"ר ועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני, בכדי לאפשר הקמת סמינרים חדשים בכל רחבי הארץ.

יצויין, כי העובדה שלא אושרה הקמת סמינרים חדשים הקשתה מאוד על המשך פריחת וצמיחת הסמינרים, כמו גם על הניהול השוטף, והכבידה בנושאים נוספים, תקציביים, בירוקרטיים ופדגוגים. במהלך חמשת השנים האחרונות נוהל מאבק, אותו ריכז מזכ"ל 'איגוד הסמינרים' הרב יצחק אוסטרליץ, אשר הוביל לשיתוף פעולה פורה ויוצא דופן עם יו"ר ועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני, שהביא את הבשורה המרעננת ממשרד החינוך.

לפי הסיכום החדש, אשר נחתם בימים האחרונים, לקראת שנה"ל שנת תש"פ תינתן הרשות לפתוח סמינרים חדשים, וכן תינתן עצמאות מוחלטת לסמינרים שנמנו עד כה כשלוחות של סמינרים וותיקים, ובכך יושווה מעמדם ותקציבם, ויתאפשר לתלמידות להמשיך את לימודיהן באותו מוסד בו למדו עד כה.

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ הרב משה גפני אומר, כי הבשורה החדשה תיתן מענה למספרן ההולך וגדל של בנות הסמינרים, אשר עד כה לא זכו למענה ונאלצו להסתפק בפתרונות יצירתיים. "אני רואה בזה הישג גדול לתועלת חינוכן של בנות ישראל בדרך ישראל סבא", הוסיף הרב גפני.

מזכ"ל 'איגוד הסמינרים', הרב יצחק אוסטרליץ אומר, כי הוכח שמאבק עקבי מביא פתרונות, וכי 'איגוד הסמינרים' יוסיף לפעול לרווחת מנהלי הסמינרים, הצוותות החינוכיים ותלמידות הסמינרים. "כאן המקום להביע תודה והוקרה רבתי ליו"ר ועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני אשר פעל בנושא במסירות ובעקביות במאור פנים, ולעוזרו הנמרץ הרב משה זלושינסקי, אשר פעל לילות כימים כדי לברך על המוגמר", הוסיף הרב אוסטרליץ.

יצויין, כי 'איגוד הסמינרים' כבר פעל בימים האחרונים להפיץ את הבשורה בקרב מנהלי הסמינרים, אשר קיבלו את הבשורה בהתרגשות ובהערכה רבה, לתועלת החינוך לבנות ישראל בדרך ישראל סבא.

השארת תגובה