יהדות התורה: "אין צורך בהסברה"

גורם ב'יהדות התורה': "אין צורך לשפוך כסף על דברים מובנים, ליברמן עושה לנו את העבודה" • לעומת השאננות ביהדות התורה, בש"ס, מיהרו לסגור עם משרד הפרסום גל-אורן שיוביל גם את הקמפיין הנוכחי

ישיבת מטה ההסברה של 'דגל'
ישיבת מטה ההסברה של 'דגל'
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בזמן שהמערכת הפוליטית נמצאת עמוק בקמפיין בחירות, במפלגות החרדיות העניינים יגעים. בעוד ש"ס סגרה עם משרדי פרסום ואסטרטגים, וצפויה לעלות עם קמפיין ראשון כבר בשבוע הבא, הרי שב'יהדות התורה' לא ממהרים לשום מקום.

בתחילת השבוע נערכה בבית 'דגל התורה' בבני ברק ישיבת היערכות ראשונה של מטה ההסברה של התנועה, בהשתתפות היו"ר, חבר הכנסת משה גפני. "לנוכח האתגר הגדול העומד לפתחנו חשוב עד מאד להיערך כבר מעכשיו ולהביא להצביע עבורנו לא רק את הציבור החרדי אלא גם את הציבור הדתי והמסורתי", הצהיר גפני, אחריו החרו החזיקו יתר אנשי ההסברה.

למרות הישיבה החגיגית, מבדיקת 'קו עיתונות' עולה כי עד כה אין ולו זכר לקמפיין בחירות והמערכה צפויה להתניע רק כחודש לפני הבחירות.

"הגענו למצב שלא צריך לשפוך כסף על דברים מובנים מאליהם", אומר גורם במטה ההסברה של 'יהדות התורה' בשיחה עם 'קו עיתונות'. "אין אדם אחד שצריך להסביר לו, כולם מבינים מה החשיבות של כל קול קובע. ליברמן עושה לנו את הקמפיין, פעם קודמת היה לנו את לפיד, הפעם יש לנו את ליברמן והדברים הרבה יותר מחודדים. אם תביא לי אדם חרדי אחד שרוצה לראות בליל הבחירות את ליברמן רוקד על חשבונו – נשלח לו מודעה. את הקמפיין נעשה סמוך ונראה לבחירות".

לעומת השאננות ביהדות התורה, בש"ס, מיהרו לסגור עם משרד הפרסום גל-אורן שיוביל גם את הקמפיין הנוכחי. על צוות הקמפיין נמנים אורן אלימלך, אבי לרנר, יחד עם דובר ש"ס אשר מדינה ויועצי התקשורת יענקי ויו"ט ביכלר ממשרד יחסי הציבור ביכלר.

ל"קו עיתונות" נודע כי קמפיין ש"ס עתיד לעלות אל שלטי החוצות לקראת שבוע הבא, כאשר בימים אלו עמלים צוותי הקמפיין על חידוד המסרים ועיצוב המודעות שיציפו את לוחות המודעות בכל רחבי הארץ.

יו"ר ש"ס אריה דרעי השמיע קולות ראשונים של קמפיין במספר ראיונות שהעניק, ביניהם לערוץ 9 הרוסי. נוכח טענות על שקט בגזרת המפלגה, הגיב דובר ש"ס אשר מדינה: "הסטנדרטים בש"ס נשמרים. גם אחרי חמש ישיבות עם השר דרעי ואפילו עצם קיומן לא דלף. שאפו לצוות הקמפיין, בקרוב התוצאות".

 הקרב על הקול הרוסי

הדבר הראשון שעשה ראש הממשלה בנימין נתניהו רגע אחרי שהכנסת פוזרה והוא לא נצליח להקים ממשלה, היה להתראיין לערוץ רוסי, תוך שהוא מבטיח להשקיע משאבים כספיים ואנרגיות בקול הרוסי, כדי להמעיט מכוחו של יו"ר 'ישראל ביתנו' שסיכל את הקמת הממשלה.

נאמן לדרכו, כינס השבוע נתניהו מסיבת עיתונאים חגיגית ובה הציג את מטה השטח של המפלגה המורכב, לדבריו, מ-25 נציגים של המגזר שעבדו בעבר עם ישראל ביתנו. בדיקה מעמיקה יותר גילתה שחלק מהאנשים עזבו כבר מזמן את העבודה עם ליברמן, אך עדיין מדובר במהלך מרשים. הבולט ב"עורקים" הוא ח"כ לשעבר רוברט אילטוב, שהפך ליועץ במפלגת הליכוד.

בנוסף, על פי דיווח של העיתונאי עמית סגל, נתניהו וכחלון ביקשו מח"כ רועי פולקמן לפנות את מקומו ברשימה (כזכור, כולנו התמזגה בליכוד) לטובת ח"כ לשעבר טלי פלוסקוב, מקום 5 ברשימה, שלא זכתה להיכנס בבחירות האחרונות.

מצדו של ליברמן לא התרגשו מהמלכים של נתניהו ולא מהבטחותיו לקחת לידיו את האחריות לצרכי העולים. "טוב שנתניהו נזכר בקיומם של העולים מחבר העמים שלשה חודשים לפני הבחירות ומציף את פליטי ישראל ביתנו בהצעות תעסוקה מגוונות", נכתב בהודעת המפלגה.

 ברק מציג: כך נראה ארנק

"כוכב הבחירות" אהוד ברק כבש השבוע את הכותרות עם שלל סרטונים תוקפניים וחדים, בהם הוא מקניט את נתניהו, מבקש את אמון הבוחרים למפלגתו ישראל דמוקרטית ובעיקר, קורא לחיבורים במחנה השמאל-מרכז, למען המטרה: החלפת השלטון. על פי דיווחים, ברק הסכים לוותר על הראשות לטובת עמיר פרץ, ומול מר"מ מתנהלים גם כן מגעים, אם כי בעצלתיים.

ברק יצא עם נציגי רשימתו לחנות פלאפל תל אביבית ושלף מהארנק כרטיס אראי ושטר של 200 ₪. "תראה ביבי, זה כרטיס אשראי, ככה זה נראה, זה כסף מזומן, ככה זה נראה כשצריך לשלם…", אמר. בהמשך נאלץ ברק לבטל את כרטיס האשראי לאחר שפרטיו פורסמו ברשת.

במקביל להתקפות, נאלץ ברק להדוף את הביקורת שעולה על החברות שלו עם איש עסקים אמריקאי שמואשם בעיברות חמורות וקשות. השבוע התברר שאיש העסקים אף שותף עסקי בחברה של ברק.

מזל טוב: מפלגת ימין נולדה

בתוך כל שיחות הפיוס והניסיונות לאחד את גוש הימין, נחתה השבוע מפלגה חדשה בציונות דתית: הכירו את מפלגת 'נעם', המורכבת מהזרם היותר חרד"לי, הלא הם אנשי ישיבת 'הר המור' בראשות הרב צבי טאו.

השבוע נערך כנס פעילים ראשון וניצני קמפיין ראשונים הופיעו. על פי דיווחים, אנשי הר המור רכשו שלד מפלגתי תמורת 80,000 ₪ (מידי אמנון זאבי, מפלגת 'לזוז') כתשתית להקמת מפלגה. לאיש אין ספק שהמפלגה החדשה לא נמצאת אפילו באזור אחוז החסימה, אך היא נועדה ללחוץ על מפלגות הציונות הדתית.

ואם בענייני רסיסי מפלגות עסקינן, השבוע נרשמה דרמה במפלגת 'זהות', כאשר יו"ר התנועה משה פייגלין "התפטר" מתפקידו ולאחר מכן הודיע שיבקש מחדש את אמון המתפקדים.

המהומה פרצה לאחר שפייגלין ביקש לשריין במקום השני ברשימה – המקום שפינה הרב חיים אמסלם – את מנכ"ל המפלגה ואיש אמונו, שי מלכה. במפלגה, שמנהלת סוג של דמוקרטיה פנימית, זעמו על השריון.

 פרישת השבוע

על רקע היבחרו של עמיר פרץ ליו"ר 'העבודה', הודיעה השבוע בכירת המפלגה שלי יחימוביץ' על לקיחת "פסק זמן" מהחיים הפוליטיים. "מדובר בתהליך אישי ממושך ובהחלטה אישית ופרטית. מי שהכריע את הכף היה הבן שלי שאמר 'אני מרגיש שמיצית את היכולת שלך לשנות את השיח. אין ספק שאת יכולה עדיין לעשות טוב, אבל זה לא יהיה משנה מערכה כפי שהיה בעבר'", כתבה.

יחימוביץ הדגישה כי מחויבותה למפלגת העבודה ולערכיה נשארה כשהיתה, וכי תתמוך בעמיר פרץ ותעשה כל שתוכל להצלחתו ולהצלחת מפלגתה בבחירות.

תגובה אחת
  1. חבל שלא כותבים את הראיונות של ליברמן ולפיד בעיתונות החרידית
    אני מרגיש שאין שום הסתה ושום לחץ וחבל מאוד

השארת תגובה