הנספח של שוויץ מעמיק קשר בין ארגון 'חיים לילד' לשלטונות בשוויץ

במפגש רב רושם שנערך בין ראשי ארגון חיים לילד לנספח שגרירות שוויץ בישראל הביע את הערכתו לארגון 'חיים לילד' על הפעלת מחנה הנופש הבריאותי והבטיח הנספח לפעול להעמקת הקשרים בין הארגון לבין השלטונות בשוויץ • יו"ר חיים לילד הרב ראובן סקלר: "אני בטוח שהירתמותו של הנספח תאפשר לנו לקיים את הפעילות ביתר שאת"

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מחנה הנופש הבריאותי שמקיים ארגון 'חיים לילד' מידי שנה בשוויץ ופעילותו הברוכה בסיוע לחולי מחלות c.f זוכה להערכה הולכת וגוברת מצד הקהל – דבר אשר לא נעלם גם מעיני פקידי הממשל השוויצרי. השבוע נפגשו ראשי ארגון חיים לילד עם נספח שגרירות שוויץ בישראל מר הנס כריסטיאן באומן שהודה להם על פעילותם.

בפגישה השתתפו יו"ר חיים לילד הרב ראובן סקלר וסמנכ"לית הארגון הגב' מ. קוריאט, שהציגו לבקשת השגריר את מגוון הפעילויות שעורך הארגון לאורך כל ימות השנה בדגש על הפעלת מחנה הנופש הבריאותי בעיירה ציורית בשוויץ, לרווחת חולי מחלות הריאה ובני משפחותיהם. הנספח סיפר לאורחיו כי הוא מתגורר בעיירה קלויסטרס, שם התקיים בעבר המחנה הרפואי של 'חיים לילד' ועד היום הינו מקום מועדף על יהודים רבים.

זה יותר משני עשורים, מקיים 'חיים לילד' את המחנה הרפואי לחולי CF וריאה במרומי האלפים. המחנה שוכן במלון 'פוסט הוטל' בעיירה פרפאן.

המלון כולו, על אולמותיו וחדריו וכמובן המטבח, נשכרים על ידי 'חיים לילד' למשך חודש. תחילה מגיע צוות החלוץ המכשיר את המטבח לפי הוראותיו המדוקדקות של נשיא 'חיים לילד', רבה של מערב בני ברק וראש בית דין 'שערי הוראה' הגאון רבי שמואל אליעזר שטרן שליט"א שגם מופיע במחנה ומרביץ בו תורה בשיעורים היומיים שהוא מגיש למשתתפים ולצוותות ובשבתות המרוממות.

רופאים מכל העולם מאוחדים בדעתם כי שהות של שלושה שבועות רצופים על הררי שווייץ, בתוספת הליכה מאומצת בין ההרים, ועם התזונה העשירה של המחנה, משביחים את רפואתם של החולים. הם משפרים את סיבולת לב-ריאה ובפועל חוסכים שבועות של אשפוזים בחודשים הבאים.

אל המחנה מגיע רופא בכיר שמלווה את המחנה, לאחר שקודם בואו קיבל את התיקים הרפואיים של כל אחד מהחולים כדי לאשר את בואו, וכן להיות מעודכן על כל התפתחות רפואית שלא תבוא. במחנה משתתפים לצד הורי המבריאים, גם פיזיותרפיסט ריאתי לבנים ופיזיותרפיסטית ריאתית לבנות.

במהלך המפגש המיוחד בשגרירות דנו הצדדים בהעמקת הקשר בין השלטונות והארגונים בשוויץ לבין ארגון חיים לילד וזאת במסגרת ההיערכות וההכנות שכבר החלו לקראת קיום המחנה הייחודי בשוויץ בקיץ הקרוב.

יו"ר חיים לילד הרב ראובן סקלר הודה מצדו לנספח השגרירות על פעילותו להעמקת הקשר בין השלטונות השוויצרים לבין הארגון ואמר: "שוויץ מארחת אותנו מידי שנה בידידות, ואני בטוח שהירתמותך ופעילותך למען החולים תאפשר לנו לקיים את הפעילויות ביתר שאת".

השארת תגובה