ארגון מגדלי הפירות לראש הממשלה: התערבותך הדחופה במחטף משרד החקלאות

ירון בלחסן מנכ"ל ארגון מגדלי הפירות: "בפועל אין מחסור בפירות וקיימת דווקא ירידת מחירים, אך משרד החקלאות משרת שוב את צרכי היבואנים ובעלי רשתות השיווק ומחסל את החקלאות בישראל"

שוק פירות וירקות
שוק פירות וירקות
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

במכתב שהוציא היום מנכ"ל ארגון מגדלי הפירות הנכנס, ירון בלחסן, חקלאי תושב רמות נפתלי בגליל, קורא בלחסן לראש הממשלה בנימין נתניהו, להתערבות מידית במחטף שמוביל משרד החקלאות, ערב בחירות, להתרת יבוא בכמויות גדולות של פירות וירקות לישראל, אשר עלולים לחסל את פרנסתם של חקלאי ישראל.

"אין זה מן הראוי שהחלטה כזו, שיהיו לה משמעויות הרסניות על מקור פרנסת אלפי משפחות במגזר החקלאי, דמותה של ישראל, החוסן הלאומי, שמירת קרקעות הלאום וקיום ביטחון המזון בישראל, תתקבל ערב בחירות", כותב בלחסן ומוסיף, כי ההחלטות של משרד החקלאות מבוססות על מידע בלתי אמין ולא מדויק, תוך הערכות ופעילות אינטרסנטית לטובת היבואנים ורשתות השיווק" אומר בלחסן.

עוד מציין בלחסן, כי מהלך זה של משרד החקלאות להסרת מכסים על ירקות ופירות, הינו הפרה בוטה של צו היטלי מכס, הקיים כבר שנים רבות הקובע, כי ייבוא ללא מכס, יעשה בהתאם לתנאי השוק ובתאום עם החקלאים "הצעד שמעוניין מנכ"ל משרד החקלאות לכונן, מטעמים זרים, השמורים עמו, הינו שינוי מדיניות המספקת את ההגנה היחידה של המדינה לענף החקלאות".

2 תגובות
  1. הגיע הזמן שהחקלאים יפסיקו לבכות ויבינו שהם לא יכולים לשדוד את האזרחים במחירים משוגעים של פירות וירקות. כל פעם הם מוצאים תרוץ למה המחיר גבוה, מכת חום,מכת קור, וכשמתירים יבוא הם צורחים שיש מספיק סחורה מקומית. מזה ענבים ב 30 שקל? השתגעתם?

  2. הסיבות למחירי הירקות המופקעים הן 2 בעיקר : 1) חוסר התחרות האמיתית בין החקלאים והגבלת מכסות היצור של הביצים החלב הירקות ועוד…. יש לנו כמה מועצות אוכלות חינם ומיותרות כדי לחלק גו"בים למקורבים ( חבורת אוכלי חינם ) כמו מועצת הלול החלב הירקות וגם תאגידי המיים שמיקרות את מחיר המיים לחקלאים שגם הם מיותרות לחלוטין בארצות הברית ובאירופה אין חיה כזו כדוגמת המועצות שהזכרתי אלא תחרות אמיתית בין החקלאים ואין דבר כזה הגבלת כמות יצור לחקלאים וזה מה שגורם באמת לכך שהמוצרים החקלאים יגיעו לצרכן במחיר הוגן אם היו נוהגים כך בישראל אז לא היו צרכים כמעט ליבא דבר….אבל חס ושלום……איך ביבי והפוליטיקאים יחלקו גו"בים למקורבים ? 2) אתם בעצמכם גורמים לעליית מחירים כי אתם ממשיכים לקנות וחושבים כל אחד על עצמו…( ככה זה בארץ) באירופה וארה"ב מוצר עולה בסנט אחד אז אף אחד לא קונה את המוצר וזה ההבדל בין הצרכן הישראלי המטומתם לצרכנים בחו"ל

השארת תגובה