שינוי בצ'יק: כך תשפצו ותעצבו את הבית שלכם

טאץ' אפוף גלאם מבלי לשבור קירות או לפשוט רגל ♦ לרגל עונת מעברי הדירות, טיפים בעיצוב שיעניקו לדירה החדשה

שימוש בחומרי אלוני - עיצוב רייצל אובזילר | צילום: אודי גורן
שימוש בחומרי אלוני - עיצוב רייצל אובזילר | צילום: אודי גורן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שוק מעברי הדירות כולל בכל שנה כ-300 אלף משקי בית שעוברים דירה. אם לא מדובר בדירה חדשה, יש סיכוי סביר שהדיירים ירצו לרענן את המראה וגם אם הם לא מתכוונים להזמין שיפוצניק ולשבור קירות, הם היו שמחים לסוג של תביעת אצבע אישית שתרענן את המשכן החדש.

ענת אגסי מנהלת קשרי האדריכלים בחברת אלוני מסבירה שאכן בחודשי הקיץ שוק השיפוצים באופן כללי עולה מדרגה והביקוש לשינויים קוסמטיים ניכר באולמות הרשת- "משפחה שעוברת היום דירה לא בהכרח מבקשת לשפץ מן היסוד, אולי ההיפך הוא הנכון. קיימים היום פתרונות שמאפשרים לערוך שינוי קל בזמן קצר, בלי להיכנס לשבירת קירות ויצירת אבק".

השינויים הקוסמטיים הם חלק מטרנד רחב בהרבה המקדם חידוש חללים ללא שבירת קירות. כשמדובר בעולם האריחים והכלים הסניטריים קיימים מספר פתרונות שיתאימו ליצירת שינוי מהיר ובעל ערך מוסף גבוה, במדד של עלות מול תועלת.

ענת אגסי מעניקה טיפים ועצות ליצירת שינוי משמעותי שיוסיף טאץ' עיצובי זוהר מבלי לשבור קירות:

פרקטי למינציה
פרקט הלמינציה מאפשר שינוי מהיר, בעיקר בשל העובדה שאין צורך לעקור את הריצוף הקיים ושנית, בזכות פיתוחים מתקדמים שיצרו מצב של אפשרות להרכיב את יחידות הפרקט זו לזו, ללא שימוש בדבקים או בכל חומר אחר. הדור החדש של פרקטי הלמינציה מציע פרקטים עמידים יותר, בעלי מראה אותנטי מאוד, כזה שבעין בלתי מזוינת לא ניתן לעמוד על ההבדל בינו ובין פרקט עץ טבעי.

אריחים מדוקקים
האריחים המדוקקים הם אריחי גרניט פורצלן, אותם אריחים מוכרים שנראים היום ברוב הדירות החדשות. האריחים המדוקקים מגיעים בעובי 3 מ"מ ומאפשרים הדבקה על גבי ריצוף קיים. "הנתון הזה משמעותי מאוד, מסבירה אגסי ומוסיפה "הדבקת אריחים על גבי ריצוף קיים תחסוך ללקוח אלפי שקלים ותחסוך כניסה לשיפוץ מאסיבי. פעולת ההדבקה מסתכמת בזמנים קצרים בהרבה, כמעט ללא לכלכוך, ובעלויות הרבה יותר נמוכות". נגיעות צבע

נקודה דקורטיבית

הקיר שמאחורי הכיריים הוא סוג של נקודה שאפשר להפוך אותה ברגע לנקודה דקורטיבית. אפשר כמובן לשנות את החיפוי בכל קירות המטבח, אבל אם אנחנו מתרכזים בשינוי קטן שיעשה הבדל גדול, מספיק לחפות את הקיר שמאחורי הכיריים באריחים צבעוניים, בולטים במיוחד, לקבלת כתם צבע מלא שיק וסטייל. אלו יכולים להיות אריחים צבעוניים, אריחים עם דוגמא מיוחדת או אפילו סוג של מיקס בין כמה סוגי אריחים. משום שמדובר בשטח קטן יחסית, אפשר לשלב כל צבע וכל דוגמה, בלי לחשוש שזה ימאס בהמשך. מעבר לפן האסתטי, חיפוי שכזה יאפשר לנקות ביתר קלות נתזי שמן והצטברות של לכלוך.

כלים סניטריים
קיימים כלים סניטריים שהמנגנון שלהם דורש חציבה בקיר, אבל לצד אלו קיימות קולקציות רבות, מרהיבות ועשירות שמציעות כלים סניטריים שמאפשרים החלפה פשוטה בלבד. תחשבו רגע, מה יקרה לחלל הביתי שלכם אם רק תחליפו בו את הברזים. ברזים וראשי טוש הם סוג של אבי חן שמקשטות את הבית. מספיקה החלפה שלהם בלבד, כדי לזרוק בבית כולו מידה נכונה של התחדשות מרעננת.

אלוני ריצוף סינטרפלקס | צילום: יח"צ חו"ל
השארת תגובה