מקלב: חדר מיון קדמי בקרית שמונה

מקלב ביקר בכולל האברכים במקום, במדרשיית הנוער ונועד עם הרב ישראל קירשטיין מרבני העיר | לאחר מכן המשיך מקלב לפגישת עבודה עם ראש עיריית נוף הגליל (נצרת עלית) על צרכי הציבור בעיר

אורי מקלב אצל הרב ישראל קירשטיין
אורי מקלב אצל הרב ישראל קירשטיין
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לאחר שביקר ביישובי עוטף עזה בשבוע שעבר יצא ח"כ הרב אורי מקלב לצידה השני של הארץ והגיע לסיור בעיר קריית שמונה, הרב מקלב נועד עם התושבים המקומיים במדרשיה למתחזקים, לאחר מכן נועד עם הגאון הרב ישראל קירשטיין שליט"א מרבני העיר על ענייני המקום.

הרב מקלב פתח את ביקורו בעיר בביקור בכולל המקומי בראשותו של הרב בצלאל עמוס שליט"א, אליו התלוו צוות לשכתו המורחב יחד עם הרב דב ויסקי רב קהילה ממרביצי התורה בעיר, ומאנשי דגל התורה בעיר, הרב מקלב הדגיש בפני הנוכחים כי שמו של המקום יצא לפניו והיה הצורך ולבוא ולראות מקרוב את הפעילות התורנית הענפה המתקיימת בעיר, מרגש לצאת מערי התורה והיראה ולראות כאן בנקודה הצפונית בארץ את חיי התורה והצמאון הקיים גם במקום זה לתורה וקדושה, התורה שלכם היא לא כיפת ברזל אלא כיפת בטון המקרינה אור ומחייב את הצפון כולו.

לאחר מכן נכנסו ח"כ הרב אורי מקלב ופמלייתו למדרשיית נוער מתחזק בעיר הקיימת מספר שנים תוך שבאחרונה קיימת התפתחות גדולה שם סקרו ראשי המדרשיה את הפעילות במקום תוך שהם מציינים את המסירות של המדריכים במקום כאשר הכל נעשה בהתנדבות מלאה למען הרבות כבוד שמים בעיר,

במפגש עם תושבי העיר קריית שמונה שהתקיים לאחר מכן יחד עם פעיל דגל התורה הרב אליהו לוי סיפר הרב מקלב כי הוא החל את דרכו הציבורית כאן בעיר קריית שמונה שם היקמו סניף לפניות הציבור והפצת התורה בצפון, הרב מקלב עמד על צרכי התושבים וצרכי הדת בעיר והבטיח לסייע ככול יכולתו למען נוער הקירוב בעיר, במפגש המיוחד העלו התושבים את הצורך הגדול בהקמת חדר מיון קדמי אשר ייתן מענה לכל איזור הגליל העליון דבר אשר נחוץ ביותר בעיר אשר מרוחקת מבתי החולים.

הרב מקלב חתם את ביקורו בעיר במפגש עם הגאון הרב ישראל קירשטיין מהדמויות התורניות בעיר שם עמדו אחר צרכי הדת בעיר וצורך הגדול בהקמת מקוואות חדשים זאת לאור התפתחות התורנית בעיר, כן הציגו את הצורך בהגדלת התקציבים הממשלתיים לבתי הכנסיות והמדרשיות בעיר אשר הם אבן השואבת לתושבי העיר.

נצרת עלית – נוף הגליל:

הרב מקלב הגיע לעיר נוף הגליל אשר שינתה את שמה לאחרונה מנצרת עלית לנוף הגליל, הרב מקלב סייר בשכונה החרדית הר יונה ג' בעיר ונועד עם התושבים המקומיים ושמע אחר הצרכים הקיימים בשכונה המתפתחת, וכן על הצרכים של קהילת "והשיב" המתגוררים במרכז העיר נוף הגליל .

התושבים סקרו בפניו את הצרכים שגדלים מיום ליום במוסדות ציבור כגון חינוך תרבות ובתי כנסת וכן גינות משחקים במיוחד לאור הגידול בסיעתא דשמיא בכמות תושבים באחרונה והצפי לאיכלוסים נוספים בשכונת הר יונה ג' שמצריך התארגנות מתאימה.

לאחר מכן נועד הרב מקלב, וצוות לשכתו, ויו"ר דגל התורה בנוף הגליל הרב גרשון ברלין עם ראש העירייה מר רונן פלוט שם העלה הרב מקלב לאחר דברי ברכה את צרכי התושבים בעיר כאשר הרב ברלין יו"ר דגל התורה סוקר בפני ראש העיר את הצרכים הפרטניים.

ראש העיר שיבח את הרב גרשון ברלין ואמר כי פעילותו היא דוגמא לכל איש ציבור, הרב מקלב הסביר כי את המציאות הקיימת בציבור החרדי אשר שמים דגש מיוחד לחינוך הילדים בהכוונתם של גדולי ישראל שליט"א והצורך הגדול להיותם מסודרים במוסדות חינוך ראויים כבר ביום פתיחת השנה, בפגישה עלה הצורך להסדיר את מוסדות הציבור בעיר לרווחת התושבים המקומיים כאשר בחשיבה מראש ובתכנון נכון יהיה מענה מיידי לאיכלוסים הנוספים.

ראש העיר הבטיח לסייע ככל יכולתו למען הציבור החרדי בעיר תוך המשך קיום הקשר מול יו"ר דגל התורה בעיר הרב גרשון ברלין. הרב מקלב הודה לראש העיר על כל שיתוף הפעולה הפורה, ואמר כי אין זו הפעם הראשונה בה הוא מגיע למקום בכדי לחזק את הקהילה וזאת מפני שאנו מאמינים במקום ובטוחים שיצלח, וכבר בעתיד הקרוב נראה גידול משמעותי במספר התושבים החרדים בעיר.

השארת תגובה