נתניהו: "ליברמן רץ לכל הרבנים"

ראש הממשלה ערך היום פגישה עם ראשי מטה השטח הרוסי של קמפיין הליכוד בהשתתפות 25 נציגי המגזר הרוסי שערקו ב'ישראל בתינו' ל'ליכוד'

ליברמן בציון
ליברמן בציון
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

ראש הממשלה ויו״ר הליכוד בנימין נתניהו נפגש היום, יחד עם מטה השטח הרוסי של קמפיין הליכוד, עם 25 נציגים של המגזר הרוסי שעבדו בעבר עם ״ישראל ביתנו״ והחליטו להעביר את תמיכתם לליכוד.

בפגישה נכחו השר זאב אלקין, ראש עיריית 'נוף הגליל' (לשעבר נצרת עילית) רונן פלוט, אריאל בולשטיין יועץ רה״מ למגזר הרוסי ואנשי קמפיין הליכוד.

בפגישה עלה כי מתקיימים בימים אלו מגעים מול נציגים נוספים שיעברו לליכוד בקרוב.

ראש הממשלה בנימין נתניהו השמיע את האסטרטגיה שלדבריו גיבשה את ההתכנסות המיוחדת והביע הוקרה למשתתפיה.

״תודה לכם על התמיכה. כשנעשיתי ראש ממשלה לקחתי מנכ״ל לליכוד מיוצאי ברית המועצות לשעבר. כשהקמתי ממשלה הבאתי את נתן ויולי לשרים. לימים תמכתי ביו״ר כנסת מהמגזר. אלקין הוא יוצא בריה״מ. זה לא מקרי ולא פוליטי, זה מתוך השקפה לאומית עמוקה שיש לי שחשבתי לקדם את המגזר דרך הליכוד".

״אי אפשר להבין את ההצלחה של ישראל בלי הקליטה של למעלה ממיליון דוברי רוסית. אי אפשר להבין את ההצלחה הזאת בלי כלכלת השוק הפתוח שהובלתי. העלייה הרוסית לא הייתה נקלטת בשום אופן בלי פתיחת השוק. הרעיון לשלב את עולי בריה״מ לשעבר בתוך הפוליטיקה, הכלכלה, האקדמיה, היזמות – זה רעיון שבוער בי וזה חלק מהחזון שלי מאז ומתמיד.

״יש צרכים. יש פנסיות שצריך לדאוג להן, יש בעיות שצריך לפתור. הבעיות הללו לא יפתרו בדרך של מפלגה סקטוריאלית. במשך שנים העברנו את האחריות לטיפול בבעיות הציבור הרוסי לליברמן. ליברמן לא עשה כלום. אני מכה על חטא – משום שהבעיות של המגזר לא נפתרו. הוא רק ידע לתת ססמאות. תגידו לי דבר אחד שליברמן עשה?

״היום הוא מדבר נגד חרדים, אבל לפני רגע ליברמן היה בברית עם החרדים ורץ לכל הרבנים כדי לבלום את המועמד החילוני בקרב על ראש העיר ירושלים".

״אז אנחנו הבנו – ואנחנו נעשה. אצלו מילה זה רק מילה ואפס מעשים. אני מחוייב ואני אעשה – דיור ציבורי, פנסיות ועוד. עמדנו לתת את הפנסיות, הליכוד התחייב לכך, ליברמן ביטל את הפנסיות בגלל שלא הסכים להקים את הממשלה. אנחנו בונים דיור ציבורי בכל הארץ. אלפי יחידות דיור בכל הארץ. זאת אחריות של הליכוד והיא תמשיך להיות באחריות של הליכוד. את הפנסיות והדיור אני מבטיח ואני אביא".

״ליברמן רימה את בוחריו. הוא הבטיח להם ממשלה בראשות נתניהו. הוא לא עשה את זה. הוא הוליך שולל את בוחריו. ליברמן אמר שיתמוך במפלגה שתקבל הכי הרבה מנדטים. אם גנץ יקבל יותר, ליברמן ילך לממשלה עם גנץ לפיד וברק. אם הליכוד לא תהיה המפלגה הגדולה ביותר אנחנו נקבל ממשלת שמאל בתמיכת ליברמן, כי כך הוא התחייב. ליברמן גם לא תוקף את גנץ וברק, הוא רק תוקף אותי, אז ברור איזו מפלגה ואיזו ממשלה הוא מעדיף. יש דרך אחת למנוע זאת וזה להצביע לליכוד.

״אני רוצה אתכם בליכוד. רק בליכוד אפשר להשפיע על המדינה ולהביא הישגים. תכנסו בכל הכח ותשפיעו באמת, כי אי אפשר להשפיע בדרך אחרת״.

השר זאב אלקין השמיע גם הוא דברים במפגש והסביר, כי ״יש פה אפשרות לבנות קבוצה גדולה וחזקה שתתמוך בנו בבחירות ותשפיע בתוך הליכוד. אנחנו בעידן חדש. אין יותר מפלגות מגזריות. הדרך לשנות את ישראל היא לפעול בתוך מפלגת השלטון כחלק אינטגרלי, כפי שהציבור דובר הרוסית השתלב בכל מגזר ומשפיע בכל דרך. הדרך להשפיע היא בשותפות אמיתית עם הליכוד – והשותפות הזאת מתחילה היום״.

מקסים בביצקי, סגן ראש עיר, לשעבר יו״ר ישראל ביתנו בראשון לציון אמר, ״אני בליכוד לא בשביל להילחם במישהו אלא בשביל להילחם לטובת המגזר הרוסי. חשוב לנו לקבל תמיכה ממפלגת השלטון כי הבנתי ש-20 שנה לא קרה כלום דרך מפלגה מגזרית״.

יוליה שטריים, סגנית ראש עיריית חיפה לשעבר מטעם ישראל ביתנו, השמיעה גם היא את עמדתה ואמרה, כי ״היום חזרתי הביתה לליכוד. אני אשמח לעבוד בשיתוף פעולה. אנחנו לא עולים חדשים, אנחנו ישראלים, והדרך להביא הישגים לציבור הרוסי היא לעבוד בשיתוף פעולה איתך. אסור לתת את הקול למפלגות קטנות, כי רק מפלגות גדולות משפיעות ויכולות להביא הישגים״.

איליה לוין, לשעבר יו״ר ישראל ביתנו בתל אביב אמרה, ״אני נגד מלחמת יהודים ביהודים. מפלגות סקטוריאליות פירקו את המדינה לחלקים. אנחנו צריכים להתאחד מאחורי מפלגה אחת – והיא הליכוד. אנחנו צריכים סדר ויציבות והדרך לשם עוברת באמצעות תמיכה בך, ראש הממשלה נתניהו, ומפלגת הליכוד״.

השארת תגובה