ירי בנגמ"ש? גיא פלג תוקף את רביב דרוקר

קנאת סופרים: כתב המשפט של 'החדשות' גיא פלג פרסם פוסט בו הוא מאשים דרוקר "בניסיון נואש לברר מי למען השם מעביר לי חומר"

רביב דרוקר
רביב דרוקר
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

כתב המשפט של "החדשות" גיא פלג מפרסם הבוקר פוסט בפייסבוק נגד הפרשן הפוליטי של "חדשות 13" רביב דרוקר בתגובה לטור ביקורת שפרסם עליו האחרון.

פלג מאשים את דרוקר ב"ניסיון נואש לברר מי למען השם מעביר לי חומר" ותוהה, "לא יודע את מי מטרידים יותר הפרסומים שלי, את ראש הממשלה או את רביב דרוקר".

"אני לא חושב שיש עוד דוגמא לעיתונאי שעסוק בכזו אדיקות ובמשך שנים בשאלה, מהם מקורות המידע של מתחרה שלו ומה האינטרס של אותו מקור – אתם חושבים שאני מגזים? הנה רשימה חלקית של פרסומים שלי שזיכו אותי במאמר שלם של הפרשן הבכיר דרוקר". פלג ממשיך ומסביר מה גרם לו לצאת מגדרו ולבקר את הקולגה, "היום על פני טור שלם בעיתון הארץ הוא (דרוקר) מעלה תאוריה מופרכת ומגוחכת ולפיה המקור שלי לפרסום תמלילי חקירתו של נתניהו הוא נתניהו עצמו. צחקתם? אל תדאגו, לדרוקר יש גם הסבר לתאוריה המגוחכת. נתניהו מדליף לי את תמלילי חקירתו כדי לסדוק את אמון הציבור במשטרה ובתקשורת".

"בעבר פרסם (דרוקר) טור שמסביר מדוע לא פרסם בעצמו את "הקלטות יאיר" תוך שהוא מדגיש שאני וחדשות 2 למעשה פרסמנו חומר שלא רצה".

"לפני כן כתב טור, שבו ניסה לרמז מי המקור שלי לפרסום, שעסק בחומר מודיעיני, שנאסף באגף המודיעין של המשטרה בעניינו של השר לביטחון פנים ארדן. זכיתי גם במאמר, כשפרסמתי מכתב שדרש מהיועץ המשפטי שלא למנות את תת ניצב אפרים ברכה ז"ל לתפקיד ראש יאח"ה. רגע, זה עוד לא הכל. הוא כתב טור שבה ניסה להסביר 'איך מכשיר היועץ לשעבר וינשטיין את דעת הקהל לסגירות תיקים. על פי התאוריה של פרשן התקשורת הבכיר, היועץ מעביר לחברו אברמוביץ את המידע, וזה מעביר לי פרוסות מידע שמכינות את הציבור להחלטת הסגירה'. אז מה לאחל לעצמי ולדרוקר? שיוסיף לעסוק בקדחתנות בשאלה מי הביא לי חומר. אני מקווה שכבר הערב אתן לו סיבה לטור חדש".

רביב דרוקר מסר בתגובה: "פלג בעצמו עשה מעשה יוצא דופן וצייץ מי המקור לאחד התמלילים. לא כתבתי שלא הייתי מפרסם את 'קלטות יאיר'. הסברתי למה סרבנו לשלם עליהם חודשים ארוכים לפני שהוצעו לפלג ואגב, היה ראוי שפלג יגן על מקור המידע, שעד היום מסובך בשורה של בעיות בגלל הפרסום ההוא. לבסוף, אני מאוד מקווה שפלג מצטער על מה שפרסם נגד אפרים ברכה בזמנו ומבין כבר שהיה חלק – בוודאי לא בכוונה – בקמפיין המכוער שהתנהל נגדו".

השארת תגובה