יעלון נגד ברק: "שמאל יותר מרבין"

"ברק כרסם בעמדות של רבין. כשזה דיבר על הנושא הישראלי-פלסטיני הוא דיבר על ישות שהיא פחות ממדינה" – "ישיבה בקואליציה אחת כן, איחוד לפני הבחירות לא"

משה בוגי יעלון
משה בוגי יעלון

ח"כ ושר הביטחון לשעבר בוגי יעלון מראשי 'כחול לבן' תוקף את אהוד ברק ואומר, כי "מפלגתו לא תרוץ ברשימה אחת במסגרת איחוד עם מפלגתו של ברק". יעלון תקף עמדותיו השמאלניות של ברק ואמר, כי "אהוד ברק כרסם בעמדות של רבין זיכרונו לברכה. כשרבין דיבר על הנושא הישראלי-פלסטיני הוא דיבר על ישות שהיא פחות ממדינה. ברק דיבר בזמנו שבקעת הירדן תהיה בידנו וירושלים מאוחדת. ראית מה קרה בסוף ולמה זה הוביל". עם זאת הסתייג יעלון והוסיף, כי "לשבת בקואליציה אחת, אין בעיה אבל לא במסגרת איחוד לפני הבחירות".

על חילוקי הדעות בצמרת המפלגה אמר, כי "אנחנו התאחדנו תוך זמן קצר כתוצאה מתחושת חירום, שצריך להציל את המדינה. כולנו עבדנו עם נתניהו, אנחנו מבינים באיזה משבר מנהיגות אנחנו נמצאים. בסופו של דבר הוא לא הצליח להרכיב קואליציה ועכשיו בוודאי שהוא לא יוכל להרכיב קואליציה. כחול לבן היא האלטרנטיבה השלטונית היחידה, זה מחבר אותנו חזק מאוד, גם אם היו לנו ויכוחים על נושאים מסוימים".

על הביקורת נגד יאיר לפיד אמר,"החלטנו שרצים באותה המתכונת, עם הרוטציה, ושיאיר לפיד יכול להיות ראש ממשלה מצוין. במתכונת הזאת השגנו 35 מנדטים, למעלה ממיליון ומאה אלף הצביעו בעדנו מתוך הבנה שאנחנו האלטרנטיבה היחידה לבנימין נתניהו. אנחנו הולכים ביחד ומזיזים כל וויכוח הצידה".

תגובה אחת
  1. אני קורא לליכוד להדיח את ביבי כדי לשמור את שלטון הימין. . במידה ולא יעזה זאת הוא הולך להפסיד את הבחירות לטובת ליברמן הימני החילוני…אנחנו לא רוצים ממשלת סמול ברק פרץ אלא ממשלת ימין בלי ביבי הפושע ואישתו המשוגעת ובלי החרדים.

השארת תגובה