ברק: "חשוב שהשמאל לא ייפול למלכודת של ביבי"

יו"ר 'ישראל דמוקרטית' על מסכת קשריו עם המיליונר האמריקני המואשם בפלילים, "רה"מ החשוד עד צוואר בפלילים מבקש לערוך השוואה ביני לבין אדם שלישי – חשוב שהשמאל לא ייפול למלכודת"

אהוד ברק במסיבת עיתונאים
אהוד ברק במסיבת עיתונאים

ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר אהוד ברק המתמודד לכנסת במסגרת מפלגת "ישראל דמוקרטית", דחה אמש את האשמות נגדו על פירוק גוש השמאל ואמר, כי חזרתו לזירה הפוליטית נועדה 'לאחד' ולא 'לפרק'.

בראיון ל'פגוש את העיתונות' אמר ברק, בבחירות האחרונות נכשלתי. "ישבתי עם השחקנים המרכזיים – דיברתי עם גנץ ובוגי ואחרים. ניסיתי ונכשלתי. היה להם הישג נפלא וחסר תקדים אבל המטרה לא הושגה בגלל אי ההבנה שהגוש קובע ולכן נכנסתי".

ברק התייחס לקולות הגוברים בגוש השמאל על הצורך באיחוד מפלגות והסביר, "נכנסתי לזה בלי תנאים מוקדמים, מאמין שצריך להיות איחוד. אעשה הכול כדי שיהיה איחוד". ברק חזר על דברי עמיר פרץ וטען, כי "שאלות פרסונליות לא יהיו מחסום. אני יודע שרוב בוחרי המרכז-שמאל מעדיפים שאני אוביל איחוד, אבל השיקול הפרסונלי לא יהיה".

ברק התייחס לקשריו העסקיים עם איש העסקים האמריקני ג'פרי אפשטיין המואשם בפלילים ואף נדרש לחשוף את טיב מסכת הקשרים עמו והאשים את רה"מ ביצירת ספין נגדו, "ראש ממשלה מכהן ששקוע עד הצוואר בפלילים מנסה ליצור השוואה ביני לבינו דרך סיפור על אדם שלישי פרטי בארץ אחרת שעשה פשעים. זה ספין גדול וחשוב שהשמאל לא ייפול למלכודת הזו, ספין שמשרת את ראש הממשלה".

על הדרישה לחשוף את מערכת הקשרים אמר, כי הקרן בראשה עמד ואשר על פי הדיווחים אפשטיין העניק לה תרומה של מיליונים, הינה קרן פרטית ששכרה את שירותי הייעוץ שלו, כך שהוא מנוע מלחשוף פרטים אישיים, אך אם ההנהלה תבקש מיוזמתה לחשוף את הפרטים, לא יסרב.

השארת תגובה