קנצלר אוסטריה: "הימ"מ הוא המקום הטוב בישראל"

קנצלר אוסטריה לשעבר (כיום שר בממשלה) המבקר בישראל סיפר, כי ביקש מרה"מ 'המלצה' לביקור "במקום שנוכל ללמוד ממנו משהו חדש שנוכל לקחת איתנו לאוסטריה בנושא ביטחון" וזה המליץ על הימ"מ

ביקור ליברמן ארדן ואלשיך ביממ צילום דוברות המשטרה (3)
ביקור ליברמן ארדן ואלשיך ביממ צילום דוברות המשטרה (3)
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בימים אלו מבקר בישראל סבסטיאן קורץ, קנצלר אוסטריה לשעבר וכיום שר בממשלת אוסטריה, שהביע רצון לערוך סיור במטה הימ"מ בירושלים במסגרת ביקורו בישראל.

קורץ נחשב לידיד מדינת ישראל והדבר אף בא לידי ביטוי במהלך כהונתו כשהיה מראשי החץ בקרב ראשי המדינות בחו"ל שלחמו נגד ארגון החרם BDS.
לבקשת הקנצלר וכחלק משיתוף הפעולה שהוא מבקש לקיים עם מדינת ישראל בתחום הלחימה בטרור, ביקר קורץ יחד עם השר לביטחון פנים ביחידה והתרשם מפעילותה.

הקנצלר קורץ והשר ארדן צפו בתרגילים בהם עצרו לוחמי הימ"מ מחבל שנמלט ברכב, ובתרגיל ירי צלפי הימ"מ, גלישה ופריצה למבנה בו מתבצרים מחבלים והשתלטות על אוטובוס עם בני ערובה בסיוע מסוק של היחידה האווירית של משטרת ישראל.

השר לביטחון הפנים ארדן ניצל את הביקור כדי להודות לקנצלר על תמיכתו בישראל, "אני רוצה לברך אותך, ידידי על שהגעת לישראל וגם לימ"מ, שהיא אחת מיחידות הלוחמה בטרור הטובות בעולם. אני מודה לך מעומק ליבי על תמיכתך הבלתי מתפשרת במדינת ישראל ועל עמדתך הנחרצת נגד האנטישמיות. אנו מודעים לעשייתך ומודים לך על שאירחת ועידה גדולה כנגד אנטישמיות ואנטי-ציונות. כשר שאחראי גם על המלחמה ב – BDS, אני משוכנע שתמשיך במאבק כנגד תנועת החרם האנטישמית".

ארדן הוסיף, כי "כשתי דמוקרטיות החולקות ערכים דומים, עלינו להילחם ביחד כנגד טרוריסטים המסכנים אותנו, מנסים לרצוח אזרחים חפים מפשע ולהרוס את ערכינו.
אנו יודעים שבעוד שבועיים מפקד 'קוברה' (הימ"מ האוסטרי) אמור להתארח כאן לביקור היסטורי ואנו נדאג ששיתוף הפעולה בין שתי היחידות יתחזק בכדי להציל חיים. אז שוב, תודה לך".

קאנצלר אוסטריה לשעבר הגיב ואמר: "זה כבוד גדול עבורי להיות בישראל".

"הייתה לנו פגישה טובה עם ראש הממשלה וביקשתי ממנו להמליץ לי על מקום שנוכל ללמוד ממנו משהוא חדש שנוכל לקחת איתנו לאוסטריה בנושא ביטחון. וראש הממשלה אמר לי שהימ"מ היא המקום הטוב בישראל לשם כך".

"אני שמח לשמוע שגם מפקד קוברה יגיע לכאן, הם הטובים ביותר שיש לנו במלחמה בטרור, אבל כמובן מדינה בטוחה ושקטה ולכן הם לא מורגלים באותם איומים הניצבים בפניכם בכל יום".

מפקד הימ"מ נצ"ם נ' אמר בביקור, כי "לימ"מ שיתוף פעולה ביטחוני עם הכוחות המיוחדים באוסטריה ובקרוב אף צפוי להגיע לארץ מפקד הקוברה, בכדי להרחיב את הקשר תוך ביצוע אימונים משותפים, הפרייה ולמידה הדדית. היחידה האוסטרית מעולה ביכולותיה, והשילוב בין היכולות המשותפות לניסיון המבצעי הרב שיש לנו בישראל הוא שילוב שיחזק את ביטחונם של אזרחי ישראל ואוסטריה כאחד".

השארת תגובה