תיעוד: מהפכן השבת הגיע לגר"ח קנייבסקי

דודי נמני, שכובש את מתחם 'נמל תל אביב' כשהוא רוכש מסעדות והופכן לכשרות ושומרות שבת – הגיע אל ביתו של התורה וקיבל את ברכתו

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בשקט, צעד אחר צעד, רוכש דודי נמני מסעדות במתחם הבילויים 'נמל תל אביב' הופכן לכשרות הסגורות בשבת.

דודי החל את צעדיו במתחם נמל תל אביב כבר לפני עשור, השבוע העלתה כתבתינו הילה פלאח ידיעה על עוד יעד שדודי כבש בנמל.

אחד הקוראים שקרא את הדברים והתרשם מתשובותיו של דודי נמני לשאלותיה של הכתבת, נפעם ופנה אל דודי: בא לרבי חיים קנייבסקי, שיידע שיש יהודים שמקדשים את השבת במתחמי הבילויים של תל אביב.

דודי נענה בשמחה ושם את פעמיו אל בית מרן שר התורה, דודי התקבל בהתרגשות בבית מרן ששמע מפועלו ועל גודל קידוש השם במעשיו – והתברך.

"בחרתי להפוך את המקום לכשר חרף כל ההתנגדויות והקשיים שהערימו עליי", מספר נמני, "מודה ומתוודה כי בימים הראשונים חששתי להגיע למקום מכיוון שידעתי שמחזור העסק הולך להשתנות ולא בהכרח למצב ולמספרים חיוביים. אבל החיבוק שקיבלתי מהציבור החרדי היה כל כך עוצמתי וגדול, שהצליח להמם אותי ולתת לי כוחות להמשיך בדרך שבחרתי בה, תודה לא-ל."

לשאלתנו, מאיפה הוא אזר אומץ לסגור מסעדה מצליחה ביום הכי עמוס בשבוע, השיב: "כשחושבים על זה, אין סיבה עסקית הגיונית לעשות בחירה כזו בנמל תל אביב. הרי המתחם עובד הכי חזק, עם המספר הכי גבוה של מבקרים בשישי-שבת, אך אני מאמין בכל מאודי שהשבת היא מקור הברכה".

על תגובת המבקרים להחלטתו: "היו התנגדויות מקצה לקצה. הצטיירתי כבדיחה בעיניהם. אנשים לא הצליחו להבין את ההחלטה ויישומה, וכמובן נתנו לי חודשים ספורים עד שאגיע למצב של פשיטת רגל".

השארת תגובה