אלפי ביצים מזויפות נתפסו בבני ברק

תפיסת ביצים בבני ברק (2)
תפיסת ביצים בבני ברק (2)

אלפי ביצים מזויפות ומסוכנות למאכל אדם, נתפסו בחודש האחרון בצרכניות ומכולות בבני ברק, במצבע משולב של השרותים הווטרינרים גוש דן, השיטור המקומי והמועצה לענף הלול (משרד החקלאות). לדברי מנהל השרותים הווטרינרים בגוש דן, ד"ר משה רפלוביץ, "ביצים מזויפות מסוכנות מאוד והם עלולים לשאת בתוכן חיידקי סלמונלה, חומרי הדברה ועוד".

בני ברק ידועה כצרכנית גדולה מאוד של ביצים והחשש הוא שלקראת חגי תשרי הצריכה תעלה ויותר ביצים מזויפות עלולות להגיע לעיר. ביצה מזויפת היא כזו שנושאת עליה חותמת מזויפת ולא עברה את תחנת המיון של משרד החקלאות, שם בודקים כל ביצה שיוצאת מהלול – האם יש בה תחלואים או לא.

לדברי ד"ר אל באסל, ראש אגף פיקוח מזון בשרותים הווטרינרים, "הביצים המזויפות מגיעות מהשטחים וניתן לזהותן ע"פ מחירם הנמוך בהשוואה לביצים הרגילות".

כאמור, במבצע משותף של השרותים הווטרינרים גוש דן, השיטור המקומי והמועצה לענף הלול הגיעו פקחים לבני ברק לאחר שהתקבל מידע על ביצים מזויפות שמשווקות במכולות בעיר. הביצים נתפסו והושמדו , בנוסף, פתחה מועצת הלול בהליכים משמעתיים נגד בעלי המכולות שברשותם נמצאו הביצים.

ד"ר אלבאסל מוסיף: "הציבור לא יכול לדעת האם מדובר בביצה מזויפת או לא, והאינדיקציה היחידה היא המחיר הנמוך . אם מחיר הביצה נמוך משמעותית זה צריך להדליק נורה אדומה בקרב הציבור". לדבריו, רק במחצית הראשונה של חודש יוני נתפסו בבני ברק 6,300 ביצים מזויפות.

בכל מקרה של ספק הציבור מוזמן לפנות אל השירותים הווטרינרים גוש דן בטל' 03-6312222 או באמצעות מייל moked@vet-dan.com,.

השארת תגובה