בשדות הקיבוץ הדתי: מאות אברכים פשטו על קו העירוב

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

תושבי הקיבוץ הדתי בארות יצחק אירחו אתמול את מאות האברכים לומדי הקורס 'בנועם עירובין', שיצאו לשדות הסמוכות והתנסו יחד עם רב הקיבוץ הרב ירון בן דוד, בפרקטיקה של התקנת עירוב הלכה למעשה.

את הסיור הלימודי הוביל הרב משה אנגלרד, מרבני מסלול ההכשרות של בנועם, שידוע כמומחה ובעל ניסיון עשיר ורב שנים בהתקנת עירובין מהודרים ברחבי הארץ, שעבר בדקדקנות על קו העירוב בקיבוץ ויחד עם האברכים ביצע בו שורה של הדגמות חשובות.

הרב אנגלרד הדגים כיצד בעבר הלא רחוק היו מעמידים את עמודי העירוב בחביות, דבר שהיה יוצר שורה ארוכה של בעיות, החל מכיסוי החבית בחול כך שלא היה את גובה עשרת הטפחים הדרוש, ועד להתעקמות העמוד דבר שגורם לכך שהחוט עובר שלא מעל העמוד ובכך פוסל את העירוב.

כמו כן, קיבלו הרבנים והאברכים הדגמה חיה כיצד קושרים ומעמידים חוט חדש בקו העירוב, או מותחים חוט קים שהתרופף בגלל שינויי מזג האוויר, וכל זאת מבלי לטפס על העמוד. במסגרת זו הוסבר והובהר מדוע כיום חדלו להשתמש בחוטי ברזל ומעדיפים את חוטי הפלסטיק.
מסלול ההכשרות יצא לדרכו לפני כחצי שנה לאור בקשת נשיא מועצת חכמי התורה חכם שלום כהן, שקיבל תלונות רבות על מחסור חמור בבודקי עירובין מומחים בערי הפריפריה.

בעקבות כך הרים ארגון בנועם בראשות הרב זמיר כהן את הכפפה ויצא למסלולי הכשרה של מאות אברכים תלמידי חכמים לתפקיד החשוב של בודקי עירובין, תוך התנסות פרקטית בשטח, דבר המעניק לתלמידים את היכולת המעשית להצליח בתחום מפקחי ובודקי העירובין בארץ.

השארת תגובה