תובע רבע מיליון שקל מרופא השיניים

תביעת רשלנות רפואית בטיפול בשיניים: עבר טיפולים מזלזלים ומיותרים ועלות השיקום עכשיו כרבע מיליון שקלים

עוה"ד כרמי בוסתנאי, צילום ניתן כהן
עוה"ד כרמי בוסתנאי, צילום ניתן כהן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

טיפולי שיניים הם בדרך כלל טיפולים כואבים. מעבר לכאב הפיזי זה כרוך לעתים ב"כאב לכיס". כאשר הטיפול "כושל ורשלני" התוצאה יכולה להיות כואבת פי כמה. זה מה שקרה לתושב ירושלים, כבן 68 שעבר טיפול מורכב "באופן רשלני ומזלזל בדרגה החמורה ביותר" ועתה עליו להוציא עוד כרבע מיליון שקלי לשיקום הפה.

האיש תובע באמצעות עו"ד כרמי בוסתנאי, מומחה בתביעות רשלנות רפואית ונזקי גוף, בבית משפט השלום בת"א את הרופא שטיפל בו, מרפאת השיניים בירושלים שבה בוצע הטיפול ומנהלה על "טיפול לקוי שניתן ללא הסכמה ושלא לצורך".

לפני כשנתיים, הגיע האיש לרופא השיניים שלאחר צילום אמר כי יש צורך לעקור את כל 13 השיניים מהלסת העליונה לשקם באמצעות שתלים וכתרים. בנוסף המליץ להסיר את הכתרים בלסת התחתונה, לעקור שיניים ולהחדיר שתלים וכתרים. כשהמטופל שאל מדוע לגעת בלסת התחתונה שעליה אין לו כל תלונה, השיב הרופא "לצורך התאמת הכתרים העליונים ,חובה לבצע כתרים תחתונים".הרופא גם אמר כי מדובר בטיפול שגרתי פשוט ללא כל סיכון כשלאחריו "יראה צעיר ב-20 שנים".

התביעה טוענת כי ביום הניתוח לעקירת השיניים " בעודו יושב על כסא הטיפולים, בסמוך לפני תחילת הניתוח" הגיש לו הרופא טופס ואמר לו כי מדובר בטופס סטנדרטי שהוא מסכים שהנתבע יטפל בו. האיש שהיה חרד מהניתוח "חתם על הטופס מבלי שניתנה לו כל אפשרות לקרוא ולהבין את הכתוב".

מיד אחרי הטיפול, החלו אצל האיש כאבים עזים נפיחות ודימומים. הוא חזר לרופא כמה פעמים והתלונן על הבעיות והרופא השיב שהכל בסדר. כעבור שבועיים, כשהאיש היה בחו"ל, נשברו הכתרים הזמניים שהורכבו לו והוא קיבל עזרה ראשונה מרופא שיניים מקומי שאמר שהכתרים נבנו בצורה לקויה ולכן נשברו. כשחזר לארץ פנה לרופא המטפל שתיקן את הכתרים אבל ללא שיפור במצבו.

כעבור כחודשיים, חזר האיש למרפאה לבניית כתרים קבועים הרופא עשה לו צילום רנטגן פנורמי ואמר: "הכל יופי, נעשה לך כתרים קבועים והכל יהיה בסדר". המטופל שסבל מכאבים ביקש להראות לו את הצילום אך הרופא סירב.

בחוות דעת של מומחה שצורפה לתביעה נאמר בין השאר כי הרשומות הרפואיות חלקיות ולקויות., הרופא לא קיבל הסכמה מדעת לביצוע הניתוחים, נעשו עקירת שיניים מרובות ללא הצדקה רפואית. הטיפול בלסת התחתונה היה ללא הצדקה רפואית, היתה החדרה לקויה של שתלים בין השאר החדרת שתל לחלל הסינוס שהינו טיפול שמנוגד למקובל אצל רופא סביר וביצוע לקוי של כתרים. המומחה העריך את נכותו של האיש ב-12% לצמיתות. כמנו כן העריך את שיקום הפה בעלות של 254,000 שקל. בנוסף התביעה דורשת פיצויי נזיקין כפי שיקבע בית המשפט.

השארת תגובה