הנהלת וולפסון מסרבת לאשר טיפול מציל חיים לחולי סרטן

למרות שמנהל המחלקה האונקולוגית, ד"ר רונן ברנר, חתם על מתן תרופות – בית החולים יצר סחבת מסכנת חיים. פניית "ישראל היום" למשרד הבריאות הובילה לאישור עבור אחד מהחולים. מביה"ח נמסר: "חשש כי הטיפול מזיק". כך מפרסם הבוקר (ד') לראשונה פרשן וכתב הבריאות של "ישראל היום" רן רזניק

בית החולים וולפסון. צילום: עמוד הפייסבוק
בית החולים וולפסון. צילום: עמוד הפייסבוק
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

משרד הבריאות חוקר תלונות חסרות תקדים בחומרתן, שלפיהן הנהלת בית החולים הממשלתי וולפסון בחולון מסרבת לאשר לחולי סרטן מתן טיפול תרופתי ייחודי ומציל חיים.

זאת למרות העובדה שהטיפול המיוחד כבר עוזר להם מאוד למניעת התפשטות המחלה ולהפחתה קריטית בכאבים. כמו כן, הוא אושר כחוק על ידי יו"ר הוועדה לניסויים בבני אדם והומלץ על ידי מנהל המחלקה האונקולוגית בבית החולים, ד"ר רונן ברנר, שמטפל בחולים וחתם בטפסים המיוחדים המיועדים לכך כי הטיפול חיוני מאוד לחולה, כי לא קיים תכשיר אחר המתאים לו וכי התועלת בו עולה על סיכונים הכרוכים בטיפול.

במקרים אלה בית החולים לא נדרש לממן את הטיפול בתרופות אלה, והן ממומנות על ידי הביטוחים הפרטיים, קופות החולים או מכיסם הפרטי של החולים. בית החולים נדרש, אך ורק, לאשר את עצם מתן התרופות, שחלקן ניתנות בעירוי בלבד, במחלקה האונקולוגית בבית החולים.

בשבוע האחרון קיבל משרד הבריאות את התלונות משני חולים. אחד מהם הוא ארי שסקין, חולה סרטן הוושט והקיבה, בן 68 מתל אביב. התלונות מעלות – בפעם הראשונה בתולדות מערכת הבריאות – טענות על הנהלת בית חולים ממשלתי שבבעלות ובאחריות משרד הבריאות, שמסרב זה חודשים לאשר לחולה סרטן את מתן התרופות. ביה"ח וולפסון עומד בסירובו, אף שד"ר ברנר קבע שהתרופה עשויה להציל את חייו של שסקין. בחודשיים האחרונים הוא קיבל אותה במכון רפואי פרטי ובמימון מלא מצידו.

בעקבות פניית "ישראל היום", אתמול בבוקר בכיר בהנהלת משרד הבריאות הורה לחקור את התנהלות ואת ההחלטות של הנהלת בית החולים לגבי מתן התרופות לחולי הסרטן.

מבית החולים הממשלתי וולפסון בחולון נמסר: "הנהלת המרכז הרפואי מחויבת לדאוג לחיי כלל המטופלים הבאים בשעריה ולבטיחותם. מדובר בטיפול ניסיוני שאינו מאושר בארץ ובעולם, וקיים חשש שהוא אף מזיק".

תגובה אחת
  1. שילכו למרפא בביואנרגיה

השארת תגובה