התפקיד החדש של חבר המועצה לשעבר: יועץ ראש העיר

יעקב הלפרין, נציג חסידות חב"ד במועצת העיר הקודמת, צפוי לשאת בתואר 'יועץ ראש העיר לחברה וקהילה'

הלפרין_1
הלפרין_1
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

הכוורת שסביב ראש עיריית ירושלים הולכת ומתעבה: יעקב הלפרין, חבר מועצת העיר לשעבר ונציג חסידות חב"ד, צפוי לשאת בתואר 'יועץ ראש העיר לענייני חברה וקהילה', תפקיד אותו ימלא ללא קבלת שכר. בין היתר צפוי הלפרין צפוי לעסוק בתחום הרווחה, אותו הוא מכיר מהתקופה בה החזיק את התיק העירוני.

יעקב הלפרין הוצב לקראת הבחירות האחרונות במקום הרביעי של רשימת 'אגודת ישראל', אך לא זכה להיכנס למליאת המועצה זאת לאחר שאגודת ישראל ירושלים זכתה בשלשה מנדטים בלבד.

על פי הסכם מוקדם שנחתם בין שלומי אמונים להלפרין, צפוי נציג שלומי אמונים, סגן ראש העיר יוסי דייטש, לפנות את מקומו ברוטציה לאחר מחצית קדנציה, לטובת הלפרין. בשעת חתימת ההסכם, תסריט בו 'אגודת ישראל' לא תכניס ארבעה נציגים היה נראה מופרך, אך הדבר הפך למציאות ועל פי גורמים מעורבים, הלפרין יתעקש על מימושו.

כך או אחרת, עד למועד הרוטציה יחלפו כשנתיים ובינתיים, יזכה הלפרין לתפקיד שאמור להקנות לו מעמד וכוח בכיכר ספרא. אישור מינויו ליועץ ראש העיר צפוי לעלות להצבעה במליאת מועצת העיר הקרובה.

חזרתו של הלפרין לזירה לא מתקבלת על ידי כולם בברכה. הביקורת נעה בין טענות לעודף יועצים סביב ראש העירייה משה ליאון לבין חוסר שביעות רצון מדמותו השנויה במחלוקת של הלפרין.
הלפרין עצמו שוהה בימים אלו בניו יורק, מקורביו אישרו את עיקרי הפרטים. תגובת ראש עיריית ירושלים לא התקבלה.

השארת תגובה