פיצול ב'זהות': משה פייגלין והרב אמסלם – כבר לא

אחרי שרצו יחד בבחירות האחרונות – תנועת עם שלם של הרב אמסלם וזהות של פייגלין מתפצלים # עם שלם: "נמשיך לפעול לחיבורים פוליטיים שיאפשר לנו לקדם את העקרונות עליה מבוססים עם שלם וערכי התנועה" • זהות: "אנו מכבדים את הרב אמסלם"

הרב אמסלם
הרב אמסלם
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בעוד באיחוד מפלגות הימין חתמו אמש על הסכם ריצה משותפת בין האיחוד הלאומי לבית היהודי, במפלגת זהות של משה פייגלין ובתנועת עם שלם של הרב חיים אמסלם, הודיעו כי לא ירוצו יחד בבחירות הקרובות.

בבחירות האחרונות, רצו מפלגת זהות ומפלגת עם שלם יחד כבלוק טכני והרב חיים אמסלם הגיע להבנות עם משה פייגלין על המקום השני במפלגה.

מתנועת 'עם שלם' של הרב אמסלם נמסר ל'סרוגים': "בבחירות האחרונות רצה תנועת 'עם שלם' בבלוק טכני עם מפלגת 'זהות' ויו"ר התנועה חכ"ל הרב חיים אמסלם ויו"ר זהות משה פייגלין הגיעו להבנות על המקום השני ברשימה.

כזכור, בבחירות 2013 רצה תנועת עם שלם בראשות הרב אמסלם לכנסת באופן עצמאי וללא שום חיבורים ותמיכה חיצונית והביאה הישג ענק של כ-50,000 קולות בקלפי.

לקראת הבחירות הקרובות מקיימים בתנועת עם שלם שיחות עם כל הגורמים הפוליטיים הרלוונטיים במטרה להביא לחיבורים ואיחודים ומניעת זריקת קולות לפח האשפה.

תנועת עם שלם של הרב חיים אמסלם אשר נושאת את דגל היהדות המתונה והמקרבת ופועלת כבר שנים רבות לקידום הגיור המקל כהלכה כדי למנוע את סכנת ההתבוללות, תמשיך לעשות זאת ולפעול לחיבורים פוליטיים שיאפשר לה לקדם את העקרונות עליה מבוססים עם שלם וערכי התנועה".

ממפלגת זהות נמסר ל'סרוגים' כי: "אנו אוהבים ומכבדים את הרב חיים אמסלם יו"ר תנועת עם שלם. החיבור בין זהות לבין עם שלם בבחירות האחרונות נעשה במסגרת בלוק טכני. בימים אלו מקיימת מפלגת זהות מגעים עם גורמים ומפלגות שונות לחיבורים אפשריים וכעת איננו יכולים להתחייב לחיבור כזה או אחר לפני שתתברר תמונת החיבורים הכוללת."

השארת תגובה