פרץ וסמוטריץ' חתמו על הסכם ריצה משותפת

איחוד ראשון בימין: ראשי הבית היהודי והאיחוד הלאומי השרים רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ' חתמו על הסכם ריצה משותפת וקראו לבן גביר, בנט ושקד להצטרף

ימים עברו: פרץ וסמוטריץ' בחתימה על ההסכם
ימים עברו: פרץ וסמוטריץ' בחתימה על ההסכם
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

אמש סיכמו השרים הרב פרץ וסמוטריץ' על אשרור הסכם איחוד מפלגות הימין כפי שנחתם לפני הבחירות הקודמות.

השרים אשררו את ההסכם בין הבית היהודי והאיחוד הלאומי וקראו לאיתמר בן גביר להיפגש באופן מיידי כדי לסגור הסכם ריצה משותפת על בסיס השותפות הקיימת.

לדבריהם ״אנחנו בתקופה שבה נדרש גילוי אחריות וגיבוש אחדות בציונות הדתית ובימין האמיתי כדי להביא למיקסום הפוטנציאל האלקטורלי ולמניעת בזבוז קולות שכבר הביא למניעת האפשרות להקמת ממשלת ימין ולבחירות חדשות״. השניים קוראים גם לאיילת שקד ונפתלי בנט להיכנס למשא ומתן מיידי במטרה לרוץ בפתק אחד.

שר התחבורה וחבר הקבינט מדיני ביטחוני בצלאל סמוטריץ מאיחוד מפלגות הימין כתב בחשבון הפייסבוק שלו: "שלום חבריי הטובים אנשי עוצמה יהודית, ובראשם איתמר. מאז שהוכרזו בחירות חדשות אני פועל לאשרור ההסכם שנחתם בין שלושת המפלגות שמרכיבות את איחוד מפלגות הימין ככתבו וכלשונו, ואומר מעל כל במה שזה צו השעה, ושהאיחוד החשוב הזה יהיה בסיס לחיבורים נוספים, שימקסמו את הכח האלקטורלי שמימין לליכוד וימנעו איבוד קולות יקר ומסוכן בימין שעלול להביא, חלילה, להקמת ממשלת שמאל".

בתגובה לחיבור, נמסר מ'עוצמה יהודית': "אנחנו מאחלים בהצלחה לבית היהודי ותקומה ומתפללים שיעברו את אחוז החסימה, ולא יזרקו לפח אלפי קולות. יחד עם זאת, ההודעה לפיה הם קוראים לנו להתחבר אליהם היא עוד ספין תקשורתי.

עוד אמרו כי "במשך החודשיים האחרונים העדיפו בבית היהודי להפר את כל הסיכומים עם עוצמה יהודית, ובכללם סירבו לאפשר נציג מטעם עוצמה בצוות המו"מ הקואליציוני, הודיעו לעו"ד בן גביר כי לא ייכנס אוטומטית לכנסת, ובסופו של יום גם הודיעו כי לא יקיימו את התחייבותם במסגרת החוק הנורבגי, ובמקביל לא הפסיקו לתדרך ולהכפיש את עוצמה יהודית, כאשר חרף העובדה שמספר הטלפון של עו"ד בן גביר ידוע לרב פרץ, התקיימה רק פגישה אחת בין הצדדים מאז הבחירות. המסר שלנו הוא אחד: מי שרוצה חיבור לא משתמש וזורק".

השארת תגובה