הקרב בין נתניהו לברק עולה מדרגה

נתניהו וברק מנהלים ביניהם קרב יצרי שבו הם מטילים זה על זה האשמות והכפשות חסרות תקדים • מי שעשוי להרוויח מהמהלך הוא בעיקר אהוד ברק שצובר תאוצה על חשבונה של כחול לבן

ברק צופה בסרטון של נתניהו, צילום מתוך הטוויטר
ברק צופה בסרטון של נתניהו, צילום מתוך הטוויטר
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

אחרי קבירתן הסופית של היוזמות לביטול הבחירות ובתום תקופת נמנום ממושכת – נכנסה השבוע מערכת הבחירות להילוך גבוה, בעיקר בשל כניסתו לזירה של ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק. ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח אף הוא בקמפיין, אך לא בדרכים המקובלות – שלטי חוצות ומסיבות עיתונאים – אלא בסדרת שידורי רשת חיים.

מאז הודיע אהוד ברק על כניסתו המחודשת לפוליטיקה, הספיק ברק לכנס שתי מסיבות עיתונאים ולצאת בקמפיין יקר. במוצאי שבת שוגרה לאוויר העולם ההודעה על בחירת שם למפלגה: 'ישראל דמוקרטית'. בנוסף, ממשיך ברק לגייס אנשים לרשימתו, כשהשם האחרון שעולה כאופציה הוא אבי בוסקילה, לשעבר מזכ"ל שלום עכשיו וכיום איש מר"צ. עד כה מונה רשימתו הטרייה של ברק את יאיר גולן, יאיא פינק, שגית פרץ-דרעי ונועה רוטמן, נכדתו של יצחק רבין המנוח.

אך הקרב האמיתי מתנהל ברשת. ברק, שזוכה לתהודה גבוהה ברשתות החברתיות, העלה בזה אחר זה סרטונים בהם הוא תוקף את ראש הממשלה נתניהו, בעיקר על רקע פרשיות השחיתות בהן הוא נחשד.

בתגובה, פצח נתניהו בסדרת שידורים משלו בהם הוא תוקף את אהוד ברק ומבקש להציף ידידות עבר בין ברק לבין המיליארדר היהודי-אמריקאי ג'פרי אפשטיין, שבימים אלו מואשם בעבירות קשות.

נתניהו לא מסתפק ביריביו הפוליטיים ושם על הכוונת את אנשי התקשורת. השבוע היה זה כתב המשפט גיא פלג, שהביא תמלול מחקירותיו של נתניהו בתיק 1,000, בהן נשמע מנהל הלשכה לשעבר גיל שפר מספר על סיגרים שרכש עבור נתניהו באלפי שקלים. בתוך עדותו, סיפר שפר על השלכות הסיגרים על נתניהו: "עישון הסיגרים גורם לסתימה במערות האף ולסינוסים וזה גרם לכך שנתניהו היה צורך באופן קבוע משאפים של אוטריווין ובהמשך תרסיסים של מי מלח על מנת לשחרר את הלחץ שנותר במצח ובאף".

נתניהו מיהר ללעוג על התעסקות התקשורת במשאפים, בניסיון לגמד את האייטם, אלא שאז, חשף גיא פלג כי מי שהדליף וביקש להכניס את התמלול המדובר לכתבה הוא לא אחר מאשר… נתניהו. דוברו של ראש הממשלה הכחיש.

יום למחרת, דקות לפני שידור המהדורה, פתח נתניהו שוב בשידור חי בו הוא סיפר על בקשת תגובה שקיבל מגיא פלג בנושא חדש: חקירה מעוררת תהיות על מקרה בו נתניהו הזמין מטוס לחברו המיליארדר ארנון מילצ'ן. נתניהו הגחיך את הכתב, חיקה אותו ומיהר להסיט את האש לכיוון אחר. לדבריו, שר הביטחון לשעבר וכיום בכיר 'כחול לבן', בוגי יעלון, לקח מסוק לחתונה של בתו. "בזה גיא פלג לא מתעניין", אמר.

השארת תגובה