המחנכים החרדים שזכו באותות הוקרה

אפרים אורשלימי מארגון 'פרחי הדגל'  אלכסנדר קגנוביץ' מארגון 'צבאות השם'
אפרים אורשלימי מארגון 'פרחי הדגל' אלכסנדר קגנוביץ' מארגון 'צבאות השם'
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מידי שנה נבחרים על ידי ועדה ציבורית, בראשות השופט בדימוס, שלמה שוהם, מחנכים מעוררי השראה ובעלי תרומה סגולית עצומה לחברה, מקרב ארגוני הנוער בישראל.

ואלה הזוכים השנה מטעם הארגונים: 'פרחי הדגל' ו'צבאות השם': אפרים אורשלימי ואלכסנדר קגנוביץ, שניהם מסורים למשימת חינוך הדור הצעיר ושמירת ערכי התורה והארץ.

אפרים אורשלימי, משמש רכז חברתי של ארגון הנוער פרחי הדגל. הוא בן 42. נשוי ואב ל- 7 ילדים. מתגורר בפתח-תקווה.

" כבר בלימודיי בישיבה בבני ברק, נשאבתי אל העשייה החינוכית, כאשר הוצמדתי לתלמידים הזקוקים לסיוע לימודי או רגשי וזאת עשיתי על ידי שיחות נפש, שנמשכו לעיתים אל תוך הלילה. לאחר שנה מנישואיי, עברתי להתגורר בפ"ת, שם נולדו ב"ה 7 מילדיי. כאשר ראיתי את העזובה הגדולה השוררת בשעות אחה"צ, בשכונת הדר גנים בפ"ת, ולאור הנשירה הגדולה מבתי הספר, החלטתי להירתם ולהשקיע את כוחי ליצירת מסגרת תחת קורת הגג של פרחי הדגל".

לדבריו, "בסניף פתח-תקווה של הארגון, רשומים מאות ילדים, אשר מגיעים כמעט בכל יום במשך כשעה וחצי לפעילות ענפה הכוללת: משחקי חברה, מקהלה לילדים עזרה בשיעורי בית, העמקת נושאים הקשורים למידות האדם ועוד. תעודת הכבוד האמיתית שלי, לאחר כל כך הרבה שנים בתחום העשייה, היא העובדה שהנשירה במקום ירדה כמעט באופן מוחלט וזאת הודות לצוות המסייע בידי להפעיל מקום כה גדול".

ייעוד ארגון פרחי הדגל הוא לטפח מידות טובות בקרב ילדים ובני נוער. זהו בסיס ההשקפה ולאורה מחנכים את חניכי וחניכות הארגון. המדריכים מחנכים לטיפוח ערכים, ברוח תורת ישראל תוך מתן דגש על: האידיאולוגיה: לחנך להיות אדם ערכי, תורם, ואזרח ישר ונאמן עם חזון. בארגון 52 אלף חניכים, ביותר מ- 230 סניפים הממוקמים בכ- 40 ערים בארץ. הארגון מקיף כ- 20 חסידויות גדולות!

אלכסנדר קגנוביץ' – רכז יישובי של ארגון הנוער 'צבאות השם' בירושלים, בן 34. נשוי ואב ל- 4 ילדים. עלה ארצה בגיל מצוות, ממינסק שברוסיה.

"הרגע שבו החלטתי להיות מחנך, הוא כששאלתי את עצמי – מדוע מבוגרים אינם מסתכלים על ילדים בגובה העיניים ולעתים אף מתייחסים אליהם בזלזול? גם הרבי מליובאוויטש אף שאל עצמו את השאלה הזו ותשובתו הייתה: הקמת המפעל הקדוש, צבאות השם. בארגון קדוש זה שייסד, הילדים הם חיילים בצבא השם ונמצאים בחזית הלחימה מול יצר הרע, ואנחנו המבוגרים, תומכי הלחימה שלהם. יש לנו הזדמנות פז לגדל את הדור הבא שיוביל את עם ישראל לגאולה".

ארגון צבאות השם הוקם בשנת התשמ”א (1981), כדי לאגד את ילדי ישראל. בעשיית מעשים טובים ומלחמה ברע.

בארגון מקבלים הנערים משימות, משתתפים בפעולות שבועיות ותקופתיות, ומתנדבים למשימות שונות, כאשר כל אלו מעלים אותם בסולם הנקודות והדרגות של צבאות השם.

לארגון חניכים החברים בסניפים ברחבי הארץ בהם מתקיימות פעילויות שבועיות רבות ומגוונות.

השארת תגובה