גפני בירושלים: "לא נאפשר את האפליה"

יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני בישיבת סניף דגה"ת בירושלים בהשתתפות נציגי שכונות העיר

גפני בירושלים
גפני בירושלים
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

גפני הצהיר במהלך הפגישה כי "אין מציאות כזאת שתוך חצי שנה כל הבעיות בירושלים ייפתרו. אבל אני אומר לכם פה, לא ניתן למצב הזה שהאפליה למוסדות החינוך של המגזר החרדי יופלה לרעה על פני המגזר החילוני, שלכולם ברור שתלמידי המגזר החרדי הם הרוב בעיר. אנחנו חלק מהשלטון וצריך סבלנות, לאט לאט להגיע לכל הפתרונות. נציג חילוני שמונה בקדנציה הקודמת לא אמור לתת לנו כעת הוראות, מנהל מנח"י בעיריית ירושלים צריך להיות איש מהציבור החרדי. השלטון התחלף ולא צריך להיות בכלל וויכוח על העניין הזה."

עוד הוסיף "ההצלחה שלנו בבחירות האלה בהכפלת כוחינו – צריכה להיות מתורגמת בשטח לעזרה בציבור בכלל ובפרט, לא הכל תוך שבועות או חודשים, אבל הציבור מתחיל לראות זאת. פעלנו על פי הוראתם של רבנן ורבנן גדולי ישראל ותמכנו בראש העיר מר משה ליאון, ליברמן לא היה רלוונטי בכלל בעניין הזה, הוא לא הביא אפילו קול אחד וכולם יודעים זאת. ניסו למכור לנו את צפת תמורת ירושלים, וגדולי ישראל החליטו שלא מוכרים נפש בנפש, ידענו שאין להם שום סיכוי לא בירושלים ולא בצפת, התמודדנו בבחירות וניצחנו בשניהם בסיעתא דשמיא. אנחנו נמצאים כעת בעיצומה של מערכת בחירות חשובה מאין כמותה. ליברמן וה-180(!) איש מהמפלגה המושחתת שלו שנחקרו במשטרה, לא מהווה בכלל בעיה בשבילנו. רה"מ נתניהו ככל הנראה ירכיב את הממשלה הבאה, ואנחנו צריכים להביא 10(!) מנדטים כמו שמרן שר התורה שליט"א אמר, וירושלים צריכה להיות הדגל בעניין הזה."

לסיום ציין "אני רוצה להודות לששת הנציגים שלנו בעירייה לסגן ומ"מ ר"ע הרב אליעזר ראוכברגר, לסגר"ע הרב ישראל קלרמן, לח"מ הרב משה גורא, לח"מ הרב דוד בלומנשטוק, לח"מ הרב אלחנן גרוסבוים ולח"מ הרב דוד זוהר, אני מקבל דרישות שלום כל העת – רוח חדשה נושבת בעיר ירושלים, הנציגים שלנו עושים עבודת קודש ועובדים יומם וליל למען הציבור בעיר. כמו כן אני רוצה להודות למנהל סניף 'דגל התורה' בירושלים הרב שבתי מרקוביץ ולמזכיר הסניף הרב דוד מילר על כל העשיה הברוכה בניהול הסניף."

השארת תגובה