כחול לבן: "ברק לא גורם נזק אך מגביר את הסיכוי לפיצול"

בעוד ב'כחול לבן' ביקשו לשדר עסקים כרגיל תוך התעלמות מכניסתו של ברק למשחק הפוליטי, הרי שהיו"ר בני גנץ כינה את ברק 'שמאל' בעוד גורמים אחרים מותחים ביקורת

בני גנץ בהשקת קמפיין
בני גנץ בהשקת קמפיין
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בראיון שהעניק אמש יו"ר כחול לבן בני גנץ לערוץ 12 נשאל על ההערכות כי כניסתו של אהוד ברק למשחק הפוליטי יפגע בסיכויי 'כחול לבן' להפוך למפלגה הגדולה ביותר ואמר, כי אהוד ברק הוא איש שמאל.

בימים האחרונים מאז הודיע ברק על חזרתו למגרש הפוליטי בחרו ב'כחול לבן' שלא להתעלם ולא להתבטא בענין. אלא שהבוקר בראיון לערוץ הכנסת התריע ח"כ עידן רול (כחול לבן) מפני חזרתו של אהוד ברק לפוליטיקה. לדבריו, "אהוד ברק לא גורם לנו נזק, אבל הוא צריך להסתכל בצורה אחראית ולומר, אם הוא נכנס כדי להגדיל את הסיכויים וייראה שהוא גורם לעוד פיצול, הוא צריך ללכת".

"המטרה היא לייצר כוח. הנפגעים המיידים מהכניסה של ברק יכולים להיות מרצ והעבודה והם יהיו בסכנה של אי מעבר של אחוז החסימה. ברק בא לברך ויש מצב טוב שייצא מקלל. הוא רוצה להגדיל את הגוש ויש מצב שהוא יפיל שלוש מפלגות – שלו, מרצ והעבודה מתחת לאחוז החסימה. מישהו שבא לדבר על חיבורים כדי להחליף את השלטון צריך לזכור שאנחנו יכולים להחליף את השלטון. תעשה כמיטב יכולתך לעזור, אבל אם אתה רואה שאתה מגדיל את הפילוג ומבלבל את הבוחרים, זו בעיה. ברק צריך להסתכל על המטרה ולראות האם זה באמת מה שקורה פה או שיש כאן אובדן דרך", אמר רול.

השארת תגובה