מיליון ש"ח: הפצוע מפיגוע הדריסה תובע את המחבל

פצוע פיגוע הדריסה בירושלים הגיש תביעה אזרחית נגד המחבל הדורס על סך יותר ממיליון ₪, בגין הנזקים הגופניים והנפשיים שנגרמו לו – פרקליטו: "מצפים מהמדינה להחמרת הענישה"

כוחות הבטחון באיזור הפיגוע
כוחות הבטחון באיזור הפיגוע
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

עתניאל אלקיים שנפצע בפיגוע דריסה בירושלים לפני כשלוש שנים הגיש בימים האחרונים תביעה של למעלה ממיליון ₪, נגד המחבל, בעקבות הנזקים הגופניים והנפשיים שנגרמו לו כתוצאה הפיגוע.

בתביעה מתוארת השתלשלות המאורע ששינה את חייו של אלקיים, ונכתב בו בין היתר, כי בעוד התובע וחבר נוסף צעדו סמוך למלון הר ציון בירושלים שמעו "רעש של מנוע מכלי רכב המאיץ מאחוריהם, אופנוע הנהוג בידי הנתבע התנגש במכוון בעוצמה רבה בתובע מאחור – בצדו השמאלי, מעוצמת ההתנגשות הועף התובע באוויר ונפל על הארץ".

"הנתבע קם והחל ללכת לעבר חברו של התובע תוך שהוא מחזיק בידו הימנית את קסדת האופנוע ובידו השמאלית סכין באורך 11 ס"מ, אותה הכין מבעוד מועד – בעת שתכנן לבצע את הפיגוע".

בכתב התביעה נכתב עוד, כי "חברו של התובע נלחם על חייו ונאבק בנתבע. בשלב מסוים הסכין לא הייתה יותר בידי הנתבע – או אז החל הנתבע לתקוף את חברו של התובע באמצעות קסדת האופנוע תוך שהוא הולם בפניו שלוש פעמים באמצעותה".

כתוצאה מכך נפצע אלקיים, סבל מפגיעות בגפיים, חבלות בפנים ונזקק לתפרים בראשו. חברו שהיה עמו נפצע אף הוא.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את שני התובעים מסר, "אנחנו נעשה כל מאמץ כדי לגבות מחיר כמה שיותר כבד מאת המחבל. אנו מאמינים שבמלחמה בטרור צריך להילחם בכל הכלים האפשריים. הריסת בתים, גירוש משפחות מחבלים, שלילת אזרחות, ענישה כלפי כל גילויי תמיכה או סיוע למחבלים וגם פגיעה בכיס של המחבלים על ידי תביעות בבית המשפט. אנו עושים את שביכולתנו כארגון אזרחי ומצפים ככל אזרח שהמדינה תגביר את הענישה ותרחיב את כלי ההרתעה כנגד המחבלים האיסלמיסטים".

השארת תגובה