נציגי מח"ש והפרקליטות נפגשו עם בני משפחת טקה

לפני זמן קצר הסתיימה במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) בירושלים פגישה בין בני משפחתו של סלומון טקה ז"ל ובאי-כוחם, לבין מנהלת מח"ש, קרן בר-מנחם, והמשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים, מומי למברגר

סלומון טקה
סלומון טקה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בפתח הפגישה הביעו נציגי מח״ש והפרקליטות השתתפות בצערה העמוק של המשפחה.

במסגרת הפגישה שמעו נציגי מח"ש והפרקליטות בהרחבה את טענות בני המשפחה ואת בקשותיהם. במהלך הפגישה הודגשה החשיבות הרבה בקיום שיח עם בני המשפחה, במגבלות המתחייבות לנוכח השלב בו מצויה החקירה.

בפגישה נמסר, כי החקירה מצויה בשלב מתקדם לקראת העברה לבחינת פרקליטות מח״ש.

בתוך כך, נמסר לבני המשפחה כי במהלך החקירה בוצעו עד כה בדיקות מדעיות פורנזיות שונות, בהן ניתוח פתולוגי, בדיקות בליסטיות של הירי, בדיקות של הנשק בו בוצע הירי, ובחינת הזירה על ידי מעבדה לזיהוי פלילי. הממצאים לעת הזו של בדיקות אלו תומכים בטענה כי הקליע פגע תחילה בקרקע, כאשר נתז מהירי בקרקע הוא שפגע במנוח והביא למותו המצער.

לצד זאת הובהר, כי החקירה עדיין נמשכת, וכי עדיין לא ניתן לגבש תמונת מצב ברורה וסופית באשר לנסיבות הירי ומהלך האירועים שהביאו לתוצאה הטראגית. כן הובהר כי מטבע הדברים, עדיין מוקדם לקבוע מה המשמעות המשפטית של הממצאים העובדתיים, שכן כאמור החקירה טרם הסתיימה.

מח"ש הזמינה את המשפחה ואת באי-כוחה להמשיך לעמוד עימה בקשר.

כן נבקש לעדכן כי פרסומים שונים בתקשורת אודות עברו הפלילי של המנוח הינם שגויים. בנסיבות העניין, הוחלט כי מח״ש תקיים בדיקה בנוגע לכך.

השארת תגובה