השקעה של 6 מיליון שקל

בהשקעה של 6 מיליון שקלים חנך מפעל 'גליל קירור' של החברה לפיתוח הגליל אגף לקירור עמוק המופעל על ידי תכנה מתקדמת

משמאל לימין- שגב עמוס לוין, חיים קמין, אורי דורמן ויונה פרטוק- צילום יניב פרנסקי
משמאל לימין- שגב עמוס לוין, חיים קמין, אורי דורמן ויונה פרטוק- צילום יניב פרנסקי
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

האגף לאחסון מזון בקירור עמוק, נחנך בהשקעה של 6 מיליון שקלים, במפעל 'גליל קירור' של 'החברה לפיתוח הגליל', משקי גליל עליון. החדר הדינמי בו מסוף ממוחשב, המנוהל באמצעות תכנה ייחודית, נותן מענה וזיהוי מדויק של מיקום המזון הקפוא, כולל פרטים לגבי התכולה, היכן טופל, מתי הוכנס להקפאה, כמות ועוד. 'גליל קירור' מאחסנים מזון לא רק מאזור הצפון, אלא גם ממרכז ודרום הארץ, מחברות כמו: שטראוס, סנפרוסט, פרי גליל, תנובה, בית אל, טעמי גליל ועוד.

האגף הדינמי מבוקר קירור עמוק, משתרע על שטח של 1000 מטר מרובע, בגובה 12 מטר באחסון של 5 קומות, בו 2000 תאי אחסון מבוקרי טמפרטורה של מינוס 18 מעלות צלסיוס, בנוי כולו בקונסטרוקציה ניידת המנוהלת על ידי תכנה משוכללת. המבנה נע לכיוונים שונים בהפרדה לפי סוג המזון הקפוא, כך שהדיוק וההגעה למזון המאוסם בשקים של מעל טון, יהיה זריז ויעיל.

שגב ירבעם, מנכ"ל החברה לפיתוח הגליל אמר, כי הוא גאה במנכ"ל 'גליל קירור' חיים קמין ואנשי הצוות המקצועיים בבית הקירור מהמשוכללים והמתקדמים בישראל, המגיעים לרמת אחסון וקירור מבוקר הגבוה ביותר, לטובת שמירה על איכות המזון, זוכים לאמון של הלקוחות ופועלים על פי כל כללי הרגולציה של המזון הקפדניים. עוד אמר ירבעם, כי השינויים בתב"ע באזור התעשייה הדרומי בקרית שמונה, מחייבים הערכות מחודשת, תוך הסתכלות קדימה לשנה הבאה, בה מתוכננת הרחבה נוספת לבית הקירור. בקרוב יפתח בגליל מכון מזון שיהיה חלק מהכניסה לתחום הביו טק, אין ספק, כי גליל קירור ומפעלי פיתוח הגליל ומכון המחקר מיגל יהיו חלק בלתי נפרד מהתפתחות התחום בגליל.

מפעל 'גליל קירור', של קונצרן החברה לפיתוח הגליל, נוסד בשנת 1953באזור התעשייה הדרומי בקריית שמונה והינו בבעלות קיבוצי הגליל העליון. בית הקירור, הנחשב לאחד מהמשוכללים והגדולים בארץ, ממוקם על כ- 55 דונם ומבנים בשטח כולל של 28,000 מ"ר. קיבולת האחסון הינה 34,000 טון פרי ומוצרי מזון. בית הקירור נותן פתרונות במגוון קירורים: עמוק, רגיל ומבוקר ומאפשר לחקלאים לשווק את תוצרתם במשך כל השנה. בקירור המבוקר הפרי מאוחסן בחדר אטום עם שינוי בהרכב האוויר (הורדת חמצן והעלאת אחוז CO2 ([-18]המאפשר לחברות ההפצה אספקת מוצרים לאורך כל השנה. ב'גליל קירור' כ- 100 חדרי קירור בנפחים שונים, המערכת מנוהלת על ידי מערכת מחשוב ובקרה אלקטרונית וייחודית, מהמערכות המתקדמות בעולם, העוקבות אחרי תהליכי הקירור ותורמות לשמירת איכות הפירות ושאר המוצרים במהלך אחסון ממושך. ב'גליל קירור' מערכת בקרה והבטחת איכות שנסקרה על ידי מכון התקנים הישראלי ונמצאה מתאימה לדרישות התקן 2018 ISO 9001.

מפעל 'גליל קירור' מקבל מאז שנת 2008 פרס של 5 כוכבי יופי בתחרות "תעשייה יפה בישראל יפה" ומקפיד על מדיניות איכות הסביבה.

השארת תגובה