איך בוחרים ביטוח מקיף לרכב שלכם?

גם פוליסות ביטוח אשר נשמעות דומות במבט ראשון, עשויות להיות שונות בפרטים הקטנים. חשוב מאוד להתעמק ולקרוא מה כל חברת ביטוח מציעה לכם, ולדעת בדיוק מה הסיכונים והיתרונות בכל הצעה

רכב, צילום שאטרסטוק
רכב, צילום שאטרסטוק
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ביטוח לרכב מאפשר לכם לנסוע בראש שקט

רכישת רכב פרטי היא במידה רבה השקעה כספית לא משתלמת. כל רכב, גם הטוב ביותר, יעבור שחיקה מתמשכת לאורך הזמן על הכביש, ובשונה מרכישות אחרות בסכומי כסף גדולים כגון דירה, הערך שלו רק ילך וירד עם השנים. נוסף על כך, הרכב שלנו חשוף לשלל נזקים, בין אם כתוצאה מתאונות דרכים, פגעי מזג האוויר, או פשוט בלאי מתמשך של החלקים.

החשש מנזק לרכב אשר יגרום להוצאות כספיות אדירות בשל הצורך לתקן את האוטו כמו גם לפצות את הצד השני, עשוי להדיר שינה מעיני נהגים רבים. ביטוח לרכב מאפשר לכם לנסוע בראש שקט. בעבור תשלום חודשי קבוע, תוכלו לדעת שכל תקלה, על פי כיסוי הפוליסה הספציפית שלכם, תקבל את המענה הדרוש.

למה חשוב לשים לב כאשר בוחרים ביטוח רכב

בחירת ביטוח רכב היא קשה, ודורשת ידע הבנה וניסיון בתחום. באופן כללי, רוב החברות המעורבות מציעות אפשרויות פוליסה דומות. הדברים אשר חשוב לשים אליהם לב כאשר בוחרים ביטוח רכב כוללים בין השאר:

  • כיסוי הפוליסה: גם פוליסות ביטוח אשר נשמעות דומות במבט ראשון, עשויות להיות שונות בפרטים הקטנים. חשוב מאוד להתעמק ולקרוא מה כל חברת ביטוח מציעה לכם, ולדעת בדיוק מה הסיכונים והיתרונות בכל הצעה. זכרו שרוב המאבקים המשפטיים אל מול חברות הביטוח הם על מקרי הגבול, ולכן חשיבותם רבה.
  • מחיר של ביטוח: כמובן, מחיר נמוך הוא מוקד משיכה מוביל לעבר ביטוח רכב ספציפי. עם זאת חשוב לזכור שכאשר אנחנו חוסכים בכסף, אנחנו מסתכנים בכך שהכיסוי של הפוליסה שלנו לא יהיה מספיק שלם. אם חס וחלילה תזדקקו לסיוע של חברת ביטוח, תרצו חברה אשר תעמוד מאחוריכם בצורה מוחלטת, ולא חברה אשר תנסה באופן אקטיבי לחסוך כמה שיותר.
  • איכות השירות: חשוב לבחור בחברה המעניקה שירות איכותי ושלם ללקוחותיה. כמובן שמטבע הדברים חברת ביטוח לא יכולה להשאיר את כלל לקוחותיה מרוצים. עם זאת, חשוב לבדוק ולחפש ביקורות על החברה, ועל הפוליסה הספציפית אותה אתם מבקשים לרכוש.

מהם ההבדלים בין הביטוחים השונים

ביטוחי רכב בישראל נחלקים באופן גס לביטוח חובה, וביטוח מקיף. ביטוח מקיף יכול להיות ביטוח עצמי בלבד, או לכלול גם ביטוח צד ג'. ההבדלים בין הביטוחים השונים הם:

  • ביטוח חובה: ביטוח חובה הוא דרישה חוקית ממשלתית. אין אפשרות לא לעשות ביטוח חובה ולנהוג ברכב. הביטוח מכסה למעשה נזקי גוף ונפש שעשויים להיגרם במהלך התאונה. בכלל זאת הביטוח לרוב כולל כיסוי רפואי מלא, פיצויים עבור אובדן כושר עבודה או סבל שנגרם כתוצאה מהתאונה. ביטוח זה מהווה למעשה את חבילת הבסיס, ומפצה על הנזקים שיגרמו לנוסעי הרכב או לעוברים ושווים בתאונה, אך לא על נזקים לכלי הרכב עצמו.
  • ביטוח מקיף עצמי: ביטוח מקיף עצמי כרוך בתשלום נוסף, מהווה למעשה שכבת הגנה נוספת בכיסוי הביטוח שלך. ביטוח מקיף עצמי כולל פיצוי עבור כל נזק שנגרם לכלי הרכב אלא אם מדובר בבלאי טבעי של החלקים בו. חשוב לדעת תאונה כתוצאה מבלאי כן כלולה בכיסוי הביטוחי. ביטוח מקיף עצמי מכסה למעשה כל נזק כתוצאה מאסונות טבע, גניבה, או תאונות דרכים לכלי הרכב האישי שלך.
  • ביטוח צד ג': ביטוח צד ג' מהווה למעשה את הביטוח המקיף השלם ביותר. ביטוח צד ג' מכיל את כלל ההתחייבויות של הביטוח העצמי, אך כולל גם נזקים שיגרמו לרכב אחר בזמן התאונה. בנוסף, הביטוח כולל גם פיצוי עבור נזקים לרכוש של צד שלישי כגון הרס לבית לאחר התנגשות וכיוצא בזה.

מה היתרון של ביטוח מקיף

פוליסות הביטוח השונות מכילות סעיפים והתחייבויות קבועות בחוק של חברות הביטוח. החברות השונות אינן מסוגלות לשנות את הפרטים הבסיסיים של הפוליסה, אך הן כל יכולות להציע תוספות על הכתוב בחוק על מנת למשוך לקוחות פוטנציאליים. היתרון של ביטוח מקיף על פני ביטוח החובה נעוץ בכך שהוא מאפשר לכם שכבת הגנה מלאה מנזק כלכלי פתאומי. גם אם יש לכם ביטוח חובה, לא תוכלו להיות רגועים שלא תספגו נזק כתוצאה מתאונה או מגניבה של כלי הרכב. לכן, הוספה של ביטוח מקיף מאפשרת שקט נפשי, וידיעה ההשקעה הכספית האדירה לא תרד לטמיון.

כדאי להתייעץ עם מומחים

כאשר מדובר בבחירת פוליסת ביטוח, הפרטים הקטנים הם בעלי חשיבות מכרעת. אזורים שונים בשטח מדינת ישראל נמצאים בסיכון משתנה לשלל מפגעים לכלי הרכב. ישובים קטנים במרכז הארץ חשופים יותר לגניבות, בעוד ישובים בדרום למשל עשויים לספוג נזקים גדולים יותר כתוצאה ממזג האוויר.

חשוב מאוד שתבחרו בפוליסה אשר תייצג נאמנה את מכלול הסכנות לכלי הרכב שלכם, ותעניק לכם את ההגנה המושלמת. ניתן בהחלט להתייעץ עם מומחים בתחום, אשר ידעו להכווין אתכם אל החברות והפוליסות המתאימות לכם ביותר, תוך תהליך חשיבה משותף אתכם עם שאר הנוסעים ברכב.

למידע נוסף על ביטוחי רכב תוכלו להיכנס לשירותי הביטוח הדיגיטליים של go ביטוח מבית הכשרה ביטוח.

השארת תגובה