יותר מצלמות: "מעבר החינוך לגיל הרך לאחריות משרד החינוך"

רה"מ ושר החינוך נועדו אמש וסיכמו על העברת מעבר הגיל הרך לאחריות משרד החינוך, מעבר להחלטה על הצבת מצלמות בגני הילדים

משרד החינוך
משרד החינוך
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החינוך הרב רפי פרץ נועדו אמש וסיכמו את פרטי מעבר הגיל הרך לאחריות משרד החינוך.

השניים נועדו בשעות הערב לצורך גיבוש המתווה עליו סוכם מוקדם יותר אתמול. בימים האחרונים גברו הקריאות מצד הורים לפעוטות לביצוע המהלך זאת לנוכח האירועים שתכפו בשנים האחרונות בהם תועדו גננות מתנהגים באלימות כלפי פעוטות בגני הילדים.

שר החינוך הרב רפי פרץ הבהיר לראש הממשלה, כי ״משרד החינוך מוכן ונחוש לקבל אחריות, אך ההעברה לא יכולה להיעשות כהעברת בעלות בעלמא, אני מודה לראש הממשלה על הנכונות ללכת למהלך בנושא.״

לדבריו, כיום ישנם בישראל כ- 500,00 ילדים בגילאי לידה ועד 3, כאשר כ- 120,000 ילדים מצויים במסגרות שמפוקחות על ידי משרד העבודה והרווחה. כ- 380,000 ילדים מצויים במסגרות שאינן מפוקחות או שמצויים בהסדר אחר קרי, בבית או אצל בני משפחה.

מוקדם יותר אתמול אמר רה"מ, כי "סוכם על העברת תפעול מעונות היום למשרד החינוך, וזאת מעבר להסכמות שכבר עלו עד עכשיו במגוון תחומים כגון, הצבת מצלמות, הכשרת פעוטונים ופיקוח יסודי".

שר החינוך הרב רפי פרץ מסר אמש עם סיום הפגישה עם רה"מ, כי "משרד החינוך מוכן ונחוש לקבל אחריות על חינוך הגיל הרך. אנו רואים בחינוך הגיל הרך מהפכה של ממש. למעשה, עד היום המדינה לקחה אחריות על חינוך החל מגיל שלוש. העברת האחריות למשרד החינוך היא בראש ובראשונה שינוי סדרי עדיפויות ולקיחת אחריות על החינוך החל מגיל לידה".

עם זאת אמר, כי "ללא תקצוב הולם משרד החינוך לא יוכל לעמוד בסטנדרט המצופה ממנו".

השארת תגובה