אלי כהן: "צו השעה – אחריות המדינה על פעוטות מגיל שנה"

על רקע הסערה סביב התעללות בפעוטות בגן הילדים, קורא שר הכלכלה להפחית את הרגולציה ממקומות שאין בכך צורך, וליישמן בפעוטונים ובמקומות נדרשים נוספים

שר הכלכלה אלי כהן | צילום: דודי ועקנין
שר הכלכלה אלי כהן | צילום: דודי ועקנין
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן התייחס הבוקר בכנס רואי החשבון באילת, למחאת ההורים, על רקע חשיפת המקרה שזעזע את המדינה עם פרסום התיעוד בו נראית התעללות הגננת בפעוטות בגן הילדים וקרא להורדת גיל האחריות של המדינה על פעוטות מגיל 3 לגיל שנה.

לדבריו, יישום הצעה זו אינה מותרות אלא צו השעה.

השר כהן הוסיף, כי "מחד, היא תקל מבחינה כלכלית על ההורים העובדים ומאידך היא תגדיל באופן ניכר את מספר המסגרות המפוקחות לילדים עד גיל 3 שכיום רק 30% מהן תחת פיקוח. הגיע הזמן לעשות סדר – להפחית רגולציה ממקומות שלא צריך ולבצע אותה במקומות שחייבים, כמו פעוטונים. חייבים לבדוק לעומק את כשירותן ומקצועיותן של כל אלו המבקשות לעסוק בטיפול בפעוטות. לא ייתכן שכדי להיות מתווך דירות, קיימת חובת רישיון וכדי לטפל בפעוטות אין צורך לא בבדיקה ולא בניסיון. ילדינו אינם הפקר – בזה כל ההורים צודקים". אמר השר בדברים שנשא בכנס.

אתמול התייחס יו"ר האופוזיציה בני גנץ לאירוע שהסעיר את המדינה והצהיר, כי בממשלה החדשה בראשותו יועברו גני הילדים לאחריות משרד החינוך.

השארת תגובה