פרץ: "אוותר לברק על המקום הראשון אם יחזור ל'עבודה'"

על יחסיו עם ברק: "יש תהום שפעורה ביני לבין ברק בנושאים חברתיים וכלכליים. היו לי עימותים מספיק קשים מולו דווקא בשאלות האלה. עוד לא הגענו לשלב של לדבר על מי ראשון ומי שני"

עמיר פרץ
עמיר פרץ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

יו"ר מפלגת העבודה הנבחר ח"כ עמיר פרץ התייחס אמש לשאלת האיחוד עם מפלגת "ישראל דמוקרטית" של אהוד ברק ואמר, כי הוא בוחן בימים אלו איחודים עם כלל מפלגות המרכז שמאל וההחלטות יתקבלו בהמשך.

בראיון למנדי ריזל הבהיר פרץ, כי שאלת ה"מי בראש" תוכרע על פי התשובה לשאלה הבאה: "מי יוכל להביא יותר מנדטים מימין?"

לדבריו, "מי שיוכיח לי בסקרים שהוא מסוגל להביא 4 מנדטים מצד ימין של המפה הפוליטית אני אשקול זאת. אבל אנחנו רחוקים מזה. עוד לא סיכמנו על אג'נדה. הרי יש תהום שפעורה ביני לבין ברק בנושאים חברתיים, בנושאים כלכליים. היו לי עימותים מספיק קשים מולו דווקא בשאלות האלה. עוד לא הגענו לשלב של לדבר על מי ראשון ומי שני. אני מגיע לפוליטיקה רק כדי לעשות סידורי עבודה?", תהה פרץ.

על יחסיו עם אהוד ברק אמר, "אני עשיתי מעשה עם אהוד ברק. אני הרי לא דיברתי איתו יותר מ-10 שנים, לא החלפנו מילה בנינה. יש בנינו משבר מאוד גדול שמלווה אותנו הרבה שנים, בדרך ההתנהלות שלו כלפי. אני שהבאתי 19 מנדטים, לצערי הייתה לי מלחמת לבנון השניה שנשפטה בצורה מאוד לא נכונה אז, היום שופטים אותה אחרת ונחשבת למלחמה שהשיגה הישגים רבים אבל אז היא נשפטה בצורה שלילית והיו פריימריז והוא ניצח ובתמורה קיבלתי פיטורים באמצעות פקס"

"נפגשנו בשבוע שעבר, ניקינו את כל המשקעים ואמרתי לו שאפילו אינני שולל את זה שהוא יעמוד במקום הראשון בפריימריז אבל בתנאי שהוא בא למפלגת העבודה. הוא לא רצה. עכשיו אני יש לי משימה לאומית לבנות את הבית שהוא במצב מאוד קשה, הוא החליט לבנות בית אחר, בית חדש, אנחנו 2 מפלגות, אני לא מתכוון שיהיו תנאים מוקדמים לשום משא ומתן ושום הידברות. הכלל הוא מי מסוגל להביא יותר מנדטים".

פרץ גילה כי בכוונתו לפגוש את ציפי לבני מיד עם שובה ארצה בסוף השבוע, כאשר היום צפויה להתקיים פגישה עם יו"ר מרצ ניצן הורביץ.

השארת תגובה