בנט: "היו תקלות והיה גם חוסר מזל"

יו"ר הימין החדש מרגיע את חבריו מימין: "נפעל לחיבורים טכניים. אף קול לא יילך לאבדון. אשמח אם שקד תצטרף אלינו גם הפעם, אך ההחלטה בידיה"

בנט (צילום: בני דורון; דוברות הכנסת)
בנט (צילום: בני דורון; דוברות הכנסת)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

יושב ראש 'הימין החדש' השר לשעבר נפתלי בנט התייחס הבוקר להזדמנות שנקרתה בדרכו לשוב מוקדם מהצפוי לזירה הפוליטית וביקש להרגיע את חבריו מימין, "בפעם הזאת לא ילכו קולות לפח, נפעל לחיבורים".

בראיון לאיילה חסון ב- 103FM הגדיר בנט את אי חציית אחוז החסימה כ'תקלה'. "אני לא מתעלם מהתקלות. היו תקלות והיה גם חוסר מזל. גם זה קורה. פעולות כאלה הם כמו שעון שוויצרי מורכב ולפעמים בגלל קפיץ אחד השעון לא מתפקד, וזה מה שקרה הפעם. המבחן הוא לא להגיע לאפס תקלות אלא מה עושים כשיש תקלה. פה אני יכול לומר באחריות שהלוחמים בשטח פעלו בתושייה ובאומץ לב שאני לא זוכר שנים וחילצו את מדינת ישראל מקום שיכל להיות רע מאוד. תחשבי על גלעד שליט ותכפילי פי כמה וכמה".

בנט נשאל האם הוא מביע חרטה על ההיפרדות מ'הבית היהודי' שהביא לאבדן קולות והשיב, "אני שמח ובוטח ומאמין בדרך של הימין החדש שזה ימין ליברלי, ימין שפוי וימין של יהדות מקרבת, ימין של תקיפות ביטחונית, אבל לא תוך מריבות בלתי פוסקות עם הצד השני אלא פשוט לקדם את הערכים שלנו. אני חושב שהלקח אולי הגדול שצריך להסיק הוא שצריך לייצר חיבורים טכניים כדי לוודא כניסה יפה לכנסת".

לדבריו, החיבורים שככל הנראה ייושמו, יהיו טכניים בלבד. "אני רואה את זה כמו שניים שעולים לאוטובוס, הם לא מסכימים בהכרח על העמדות, עוברים את המחסום ואז יורדים וכל אחד הולך לדרכו".

הוא הביע תקווה כי איילת שקד תשוב לחיק מפלגתו ותהיה חלק מ'הימין החדש' גם בבחירות הקרובות, "אני מאמין ומקווה שכן אבל זה בסופו של דבר החלטה שלה איפה היא רוצה להתמקם בבחירות האלה". עוד אמר, "אני לא יודע מי יהיה בגוש הטכני. הודעתי מראש שאני עד ה-15 ביולי לא מתעסק בזה".

השארת תגובה