פורר: "ועדת חקירה פרלמנטרית על הגירעון בתקציב"

דורש לחקור, האם ראש הממשלה הורה על הסתרת מידע חיוני מהציבור • על הרכב הממשלה הבאה: "ככל שתהיה זו ממשלה עם קווי יסוד שימנעו מדינת הלכה וקידום מדינה ליברלית וחופשית, נהיה חלק ממנה"

ח"כ עודד פורר
ח"כ עודד פורר
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

חבר הכנסת עודד פורר מ'ישראל בתינו' הודיע כי בממשלה הבאה תדרוש מפלגתו הקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת הגרעון בתקציב והבטיח כי "זו תהיה ועדה שתחקור את הסתרת הנתונים מהציבור על הגרעון בתקציב".

בדברים שנאמרו ל'כלכליסט' אמר פורר, כי "אי אפשר לטפל בבעיה ברגע שמסתירים אותה – כרגע יש אווירה של הסתרה והשתקה. זה עולה מכל השדרה – מהפקידות ועד נבחרי הציבור. צריך להבין מי נתן את ההוראה להסתיר את המידע, אני לא יודע אם זה בנימין נתניהו, בסך הכל אני מבקש לבדוק את זה למען עתידו של המשק. אי אפשר להתמודד עם הגירעון אם אנו מכסים על המציאות ולהגיד שזה לא קיים".

פורר האשים את הממשלה בהסתרת ממצאים מהציבור, ואמר, כי "הכי חמור, שהממשלה מסתירה את העובדות מהציבור. אם עכשיו הכנסת לא הייתה נמצאת כרגע בפגרה (בחירות), הרי שהייתה מתקבלת החלטה על הקמת ועדת חקירה פרלמנטרית שתחקור האם האם ראש הממשלה נתן את ההוראה להסתיר את המידע הזה מהציבור. לא יכול להיות שעד לרגע הזה הציבור לא יודע באמת בפני איזה שוקת שבורה הוא עומד ומהם הקיצוצים שעוד יידרשו – מצב שרק ממשלת חירום תוכל לטפל בו".

פורר אמר עוד, כי למרות ה"דם הרע" שזורם בין יו"ר מפלגתו אביגדור ליברמן לבין ראש הממשלה, הרי שבממשלה הבאה במידה ונתניהו יעמוד בראשה, 'ישראל בתינו' תהיה חלק ממנה, "אין פה שום עניין אישי אלא, עניינים עקרוניים. ככל שתהיה ממשלה עם קווי היסוד שאנו מדברים עליהם, שתמנע הקמת מדינת הלכה, שתקדם מדינה ליברלית וחופשית ותדע להתמודד עם המצב הכלכלי בראשות ממשלה לאומית רחבה – בהחלט אין בעיה".

השארת תגובה