שיעור הארנונה בעיר בעפולה מהנמוכים בארץ

בישיבת המועצה האחרונה שהתקיימה בשבוע שעבר הוחלט לא לעלות את תעריף הארנונה מעבר לקבוע בחוק. הבשורה: גם בשנת 2020 מתייצבת עפולה כאחת הרשויות עם שיעור הארנונה למגורים הנמוך בארץ בכלל ובצפון בפרט

תמונה ממעוף הציבור עפולה
תמונה ממעוף הציבור עפולה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מועצת העיר עפולה אישרה שבוע שעבר את צו הארנונה לשנת 2020. הבשורה הגדולה עבור תושבי עפולה היא שגם בשנה הבאה תתייצב עפולה כאחת הרשויות הזולות בארץ בארנונה למגורים. מבדיקה של צווי הארנונה לשנת 2019 בערים הגדולות בצפון עולה כי עפולה ניצבת במקום השני בשיעור ארנונה נמוך למגורים. רק לשם השוואה שיעור הארנונה בעפולה עומד כיום על 37.09 ₪ למטר בעוד ברשויות אחרות בגליל עמקים התעריף גבוה יותר למשל מועצה אזורית עמק יזרעאל 46.08 ₪, מועצה אזורית גלבוע 39.89 ₪, בית שאן 41 ₪, נצרת עילית 39.50 ₪, יוקנעם 38.74 ₪, וצפת 39.01 ₪ ועוד.

בישיבת המועצה האחרונה שנערכה בשבוע שעבר בעפולה הוחלט, כאמור, שלא לעלות את הארנונה מעבר למה שהממשלה מחייבת את כלל הרשויות מדי שנה וזכה לשם "הטייס האוטומטי". חשוב להדגיש כי "הטייס האוטומטי" המושפע ממדד המחירים לצרכן ומדד השכר הציבורי הינו הנחייה גורפת של שרי האוצר והפנים לכלל הרשויות בישראל ויעמוד השנה על שיעור של 2.58%. יש לציין כי "הטייס האוטומטי" עולה מדי שנה במספר אחוזים כפי שקרה בחמש השנים האחרונות בעפולה כאשר בשנת 2014 קבע "הטייס האוטומטי" עלייה של 3.36%, ב2015 עלייה של 0.75%, ב2016 עלייה של 1.27%, ב2017 עלייה של 1.77% וב2018 עלייה של 2.18%, שיעור די דומה לשיעור שאושר אתמול.

ראש העיר אבי אלקבץ ציין במהלך ישיבת המועצה כי חברי האופוזיציה שביקשו לבטל את "הטייס האוטומטי" יודעים היטב כי מדובר בהנחיה גורפת לרשויות שכן חלקם הצביעו מדי שנה בחמש השנים האחרונות בעד העלאה כזאת ובקשתם לדחות את העלייה השנה היא לא יותר מפופוליזם שכן ממילא הדרג המקצועי ימליץ לשרים לדחות את החלטת הרשות ועדיף מראש לוותר על "ההצגה", כביכול, בניסיון לעצור את העלאה השנתית.

בעפולה מתגוררת קהילה חרדית מאוחדת של חסידים, ליטאים וספרדים, המיוצגים על ידי מפלגה מאוחדת בראשות סגן ראש העיר צורי כהן וחבר המועצה מנחם גולד, יחד עם נציג אגודת ישראל ורכז תרבות תורנית ר' יעקב זורגר.

בקהילה החרדית בעיר מציינים כי ראש העיר מקפיד לשמור על דו הקיום בעיר ומעניק לכלל הקהלים בעיר את המגיע להם והכל מתוך שלום ואחווה.

השארת תגובה