יעלון: "לא נקים קואליציה עם מפלגות ערביות"

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

יו"ר תל"ם, חה"כ משה (בוגי) יעלון, מבכירי כחול לבן, אמר במפגש עם עמליה דואק, "המפלגות הערביות אינן ציוניות. אפשר לדבר איתן, אבל הן לא ישבו איתנו בקואליציה. את ׳בלד׳ גם הייתי מוציא אל מחוץ לחוק.

׳כחול לבן׳ תייצג את החברה הערבית שרוצה להשתלב ומכירה במדינה יהודית ודמוקרטית".

עוד אמר יעלון: "נתניהו מתנהג לתקשורת בדרך 'ארדואניסיטית'. תראו מה הוא מעולל למערכת שלטון החוק בישראל. הופך את בית המשפט ללא לגיטימי, בשיח של שנאה ושיסוי.

ובזמן שהוא עסוק בזה – אנשים מתים מזיהום במפרץ חיפה, האילתים נפגעים ובני העדה האתיופית מתוסכלים וזועמים. כי אין במדינה תוכניות ארוכות טווח, ונתניהו דואג לעצמו, ולא לאזרחים״.

"אהוד ברק איש רב זכויות, שמתכוון לחיבורים בשמאל. ׳כחול לבן׳ בהנהגת בני גנץ, היא האלטרנטיבה השלטונית היחידה. אנחנו נפנה לכל המגזרים שרוצים להשתלב במדינה: למגזר הרוסי, לחברה הערבית שרוצה להשתלב ולציונות הדתית. יש רבנים בציונות הדתית שהצביעו לנו והם איתנו.

ראש הממשלה כשל ברגע הקריטי בהרכבת הממשלה והיה צריך להחזיר את המנדט. הייתה יכולה להיות פה קואליציה רחבה בהובלת בני גנץ, עם הליכוד ומפלגות נוספות, ללא נתניהו. אך ראש הממשלה מבזבז מיליארדים כדי להינצל מאימת הדין".

"המדינה סטתה מהמסילה ואנחנו נציג תוכניות בכל התחומים כדי להחזיר אותה לשם. ׳כחול לבן׳ תמשיך באותה מתכונת, לא נחבור לשום מפלגה נוספת לפני הבחירות. רק כחול לבן בראשותו של בני גנץ יכולה להחליף את השלטון".