זו מחאת שמאל – לא אתיופים

לא הפגנת האתיופים, הפגנה בארגון השמאל שבשוליים, הם גם לא מסתירים את העובדה שהם המארגנים ולמעשה המסיתים

הרבנים הראשים עם ראשי העדה האתיופית
הרבנים הראשים עם ראשי העדה האתיופית
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מחאת העדה האתיופית שינתה את סדר היום הציבורי. המראות הקשים יזכרו ויצרבו בתודעה. הוקמה ועדה ויוקמו עוד ועדות, האינטגרציה הינה עניין של זמן, עוד זמן והתבגרות. ניתן לקצר הליכים ע"י הקצאת משאבים ושינוי התייחסות קהילתית, שילוב מוגבר ואפליה מתקנת. לרגשות הקיפוח יקח עידן ועידנים עד, שכמעט יעלמו. ראה ׳עדות המזרח׳ בישראל של 2019. כבר היו רמטכלי"ם מזרחיים, שרי אוצר, חוץ, סגן רוה"מ, יו"ר מפלגות, טוענים לכתר ועדיין ניתן לרכב על השד-העדתי.

מה שקרה השבוע, תיעול וניקוז זעם מצטבר, רגשות קיפוח והרגשת אפליה של העליה האתיופית, לאלימות וונדליזם בלתי מתפשרים. התפרעויות שלובו ואורגנו ע״י גורמי שמאל מוכרים וארגוני קיצון. המימון, ע"י ארגוני חרם למיניהם, בעזרת כספים ממקורות חו״ל הרוצים להפיל את השלטון בישראל, לשנות את אופיה של המדינה ולא בוחלים באמצעים. כותרת ביום שאחרי, "עימותים בין שוטרים ומפגינים בעיקר ׳פעילי שמאל׳ המנסים לחסום את הכביש סמוך לצומת עזריאלי בתל אביב". זה כבר לא סוד, זה בגלוי. רותמים את האתיופים במאבק להפיל שלטון ללא בחירות.

לקרוא ולא להאמין, נחום ברנע למחרת המהומות בידיעות אחרונות. ‏שתי מפגינות צעירות חסמו את הצומת. שאלתי אותה לשמה, ׳אלה אפרתי׳ אמרה. 

‏כשהנכים הפריעו גם אני עמדתי! ‏הכרוז היה דויד מזרחי, לא אתיופי, עובד מרכז פרס לשלום! הוא קרא את סיסמאות ההפגנה. הצעירים האתיופים ענו בקול. הווי אומר: לא הפגנת האתיופים, הפגנה בארגון השמאל שבשוליים, הם גם לא מסתירים את העובדה שהם המארגנים ולמעשה המסיתים. 

***

מחאת העדה האתיופית מאורגנת מדי למחאת המונים, ללא יד מקצועית מכוונת. השיטות של ליבוי מיעוטים נגד שלטון קיים במטרה להפילו, מוכרות מאירופה שלאחר התפרקות יוגוסלביה ההיסטורית לתתי מדינות. הכיס העמוק וטביעות ידיו של ג'ורג' סורוס, היהודי שמקדש מלחמה על ישראל היהודית, ניכרות במימון כל הקרנות העלומות, שמבקשות את חורבנה של ישראל כפי שאנו בוחרים ומכירים.

את הבעיה של שילוב העדה האתיופית במוסדות המדינה והמעטת הניכור יפתרו. מה שלא יעשה הכסף והשכל יעשה הזמן. בשנות ה70 היו את הפגנות הפנתרים השחורים. היום זו היסטוריה. אפי׳ המנהיגים התמסדו. השר הרב אריה דרעי שהתמחה בייצוג "השקופים", התבטא בתקשורת: גם עלינו התנשאו, גם לנו קראו שחורים, היום אנחנו בשר מבשרה של המדינה. הון פוליטי ניתן לצבור ע"ג הקיפוח, אלימות לשם אלימות, לא.

המחאה אינה פוליטית. אדרבא, העדה מזוהה עם הימין והליכוד. יתר על כן, התאפקות המשטרה ביום ג׳ הנורא, נבעה מרצון כביר ל׳הכיל׳ את הזעם וזכות ההפגנה, כדי לא לפגוע בקבלני הקולות של העדה, המזוהה עם הימין.  הבעיה, שבמסגרת המלחמה הכוללת של מחנה ׳רק לא ביבי׳, נטלו מפלגות וארגוני השמאל פטרונות על הזעם המצטבר והקיים בעדה, ותיעלו אותו לאנרכיה והשתוללות רבתית בסגנון, ׳אין ממשלה בירושלים׳. צריך להחליף את השלטון.

ההרגשה שהשמאל וארגוני החרם מנסים ליצור בארץ ובקרב המצביעים, רוה״מ בנימין נתניהו עסוק בהישרדות אישית ומאבק משפטי עד זוב דם, ענייני המדינה מופקרים ולא מטופלים. כך מדיניות ׳ההכלה׳ בדרום, כך בנושא הפגנות האילתים על רקע סגירת שדה-דב. כך בנושא המשבר התקציבי שהתגלה רק לאחר הבחירות לכנסת ה-21. יצירת הרגשת מיאוס וסלידה שתעביר 4/5 מנדטים מגוש הימין ובכך תבטיח מהפך. אין שום זליגת קולות מגוש המרכז-שמאל ׳רק לא ביבי׳, לימין. מאידך, לימין יש 250.000 קולות שניתן להצילם ע״י איחודים בימין. התקשורת, בשירות אישי צמוד, לכל מה שנשמע, משודר, נקרא ונראה, כ׳רק לא ביבי׳. ההתפתלויות של השדרנים ודוברי השמאל, שנאלצו להצדיק את ההתפרעויות השבוע, היו מביכות. רק להזכיר את הדיווח והסיקור של המחאה-בכתום בימי ההתנתקות, ע״י התקשורת ולהרגיש רע. זו לא תקשורת, זו עוינות בוטה ושרות מתרפס לצד פוליטי.

מחאה כואבת, שבניצול ציני הפכה להיות שרות ופלטפורמה ל׳מחאה הלבנה׳ של האליטות, שדורשות לעצמן שלטון בכל מחיר, ללא התחשבות ברצון העם והרוב הדמוקרטי. בימים שאחרי יום ג׳ הנורא, התבררו ממדי הארגון ׳מטעם׳ וההסתות של קבלני הפגנות המקצועיים נגד שלטון הימין בישראל. אלו שארגנו את הפגנות הנכים וחסימת צירי התנועה כדי ליצור מיאוס. עצרות הדרום הבוער, הכל בכוונת מכונן. לא טובת העניין, החלפת השלטון.

הימין רדום. את מערכת הבחירות מנהל רוה"מ אישית, עם צוות עוזרים צעירים. אין ביזור סמכויות, אין האצלת סמכויות, כל ׳תגובונת׳ עוברת דרך האיש העסוק הזה. בין שיחה עם דונאלד טראמפ ונסיעה לפוטין, נתניהו מנסח ומאשר תגובות ומתכנן קמפיין נגד. לקמפיין בעד! עוד לא הגיעו. גם לפנומן הזה, בנימין נתניהו יש רק 24 שעות ביממה, שחלקם מופנות לבעיותיו המשפטיות. ליברמן מימין, ברק משמאל, מחנה  ׳רק לא ביבי׳ שמאחד את כולם נגדו, בנימין נתניהו בודד בפסגה ובודד בעשייה.

השלטון תלוי על בלימה. עמיר פרץ המנהיג החדש בעבודה, הגדיר זאת מצוין. צריך להעביר 4 מנדטים אלינו והשלטון מתחלף. עמיר-פרץ המזרחי, ׳משוכנע׳ שהוא יכול לעשות זאת. עוד תהיה מלחמת עולם בינו לבין אהוד ברק בשאלה, מי בראש. שניהם מגלומנים השבויים בעצמם. באם יהיה הבדל משמעותי בסקרים, זה מה שיקבע. שוויון, יוביל למלחמת חפירות עד הרגע האחרון. הסקרים גם יקבעו את מעמדה ומיקומיה של מרצ ברשימה משותפת. ישנם שעוד חולמים על איחוד עם כחול-לבן, גוש אחד גדול, אלקטורלית זה יכול לפגוע נואשות בסיכוי להביא מצביעי ימין לגוש החדש.

הבחירות מתקרבות, כסף גדול מוזרם ארצה בניסיון להשפיע עליהם. את החקירות על מקור הכסף ינהלו רק 'אחרי הבחירות'. לאהוד-ברק יש היסטוריה של עמותות קש. הוא ניצל בעור שיניו רק בגלל שתיקת מקורביו. הליכוד כרגיל בשלטון אך לא שולט, אפס שליטה בשטח. ככה זה כשאיש אחד ורק אחד מנהל את הכל. הווינריות שאפיינה את נתניהו נסדקה. באם הליכוד לא יתעשת ומהר, הכל יכול לקרוא. ריח של מהפך כבר יש. הניסיונות של נתניהו לחזור למגרש הביטחוני, ההצהרות על היתכנות מבצע צבאי בעזה, מספרים על המבוכה לא על הפתרון המתבקש. בסיטואציה מסוימת את כלל הפרשיות שבהם נתניהו מעורב ומסובך, יכולים לגרום לכך שיפקד מהעולם הפוליטי, הליכוד ייתפס לא מוכן ולא מאורגן. אין קאדר הנהגה פוטנציאלי לליכוד. נתניהו העלים אותו.

7 תגובות
 1. זה התחיל ביום שלישי כזרזיף של בלוני ניסוי ועכשיו זה קמפיין מתוזמר, משומן ומאורגן היטב – הימננים ברשתות החברתיות מפיצים תיאוריית קונספירציה על כך שהקרן החדשה, ובאופן ספציפי טליה ששון, עומדים מאחורי האלימות במחאת הישראלים יוצאי אתיופיה, שלחו לשם גם אריתראים לשלהב את היצרים, מימנו את ההפגנות, כחלק מניסיון לגרום לאנרכיה ברחובות ישראל, כשלב בדרך להשמדת ישראל (כלומר להחלפתו של נתניהו). אני נותן לא יותר מ-48 שעות עד שתיאוריית הקונספירציה כבר תהיה בנויה לתלפיות, עם תרשימי זרימה, "הוכחות" חותכות וכו', בשלה לספר או סרט באורך מלא, וכמובן לקריאות במקרה הטוב להכניס את טליה ששון וחבריה מאחורי סורג ובריח. ולא אתפלא אם נשמע שהשב"כ (שהוא כידוע חלק מ"מדינת העומק" המדומיינת) ירה בסלמון טקה, כדי להצית את הלהבות כאשר האנרכיה כבר הייתה בשלה לביצוע.

 2. אם האתיופים יהודים, בשביל מה הם עברו גיור????

 3. זו מחאת שמאל- לא אתיופים…
  כך זה במקום לקחת אחריות…
  התרגלנו…

 4. מי אמר שהאתיופים יהודים?! ברור שלא.
  אתיופים כלל לא קשורים לעם ישראל.
  מאידך, בני ישראל מגלות אתיופיה כן קשורים לעם ישראל, הם מיוחסים לשבט דן ממלכות ישראל ולכן נקראים בית ישראל, או ביתא ישראל, אולם גם הם לא נקראים יהודים.
  יהודים = השתייכות למלכות יהודה, דהיינו, מי שמצאצאי אנשי מלכות יהודה לרבות גרים שהתגיירו במסגרת מלכות יהודה.

 5. האתיופים סתם כועסים. שרה שולחת להם חמגשיות כל יום שישי וביבי הפנומן מקדיש להם את כל זמנו.

 6. תהיי בשקט.
  העלינו אתכם, הגשמנו לכם חלום.
  תהיי בשקט.
  נתנו לכם מלגה.
  עכשיו, את מוכנה לשתוק ?
  הסכמנו לקחת את הדם שלכם. זה פשוט לא התאים.
  בלי סצנות.
  פשוט תהיי בשקט.
  אתם לא הכי יהודים, אז דקירה קטנה ותהיו חלק.
  ואולי תזכו להתקבל טוב ?
   בנתיים,
   תמשיכי להיות שקטה וחמודה.

  היין, זה בכלל לא אנחנו זה המהדרין שדורש..
  כבר אמרנו
  שכשאת שקטה זה יפה לך ?

  עכשיו הגזמת, רצח ?
  הוא רץ אלינו עם אבנים, הוא היה חדור לפגוע –
  עשינו מה שהיה מוטל עלינו.
  את, תישארי בשקט.
  אהה ואגב,
  תלמדי קצת נימוסין . ..

  בכיתה ו' לפני שהוא נכנס . אבי מורי, דפק בדלת:
  "בוקר טוב המורה, מה שלומך ?
  ביקשת שניפגש.. "
  והיא המקסימה והמרוממת ביקשה שיגיע בזמן אחר, זה פשוט לא מתאים.
  הוא שתק.

  ששש.
  שששש.
  שקט.

  שלא נעורר אותם.
  זה פשוט מפריע.
  אולי בזמן מתאים יותר.
  ברגע אחר.
  לא בכבישים.
  לא כשאני בדרך לילדים.
  לא כשאני לחוץ להגיע לפגישה.
  רק לא.
  אולי תשתקו.
  ככה יותר נעים לידכם.
  ככה אתם תמיד, לא ?
  אתיופים שקטים . 

  עד עכשיו.
  התאפקתי..
  שתקתי.

  אז נאמר בעדינות לא מתנצלת,
  לירושלים עלינו בזכות.
  זכות אבות אדירה.
  עזבנו עולם עשיר תרתי משמע.
  לא היינו עניים כמו שהאגדה סיפרה לכם עד עכשיו.
  צאן, מרעה, סוסים , עמל ויזע.
  וביניהם כוח ואומץ רב .
  כמעט כמו הרבה יהודים
   מהאורייתא הקדושה.

  אמא שלי צדקת .
  בת של חסידים קדושים.
  יש לי אבא צדיק בן של צדיקים.
  אדמו"רים טהורים.
  ביתא ישראל.
  אין צורך באישור.

  אם תכנסו אליי הביתה .
  תזכו שבעל הבית
  יעמוד לרשותכם תרתי משמע ממש!
  יעמוד זקוף וילחץ ידיים ועיניים מחייכות. 
  ובכל מקרה שלא יקרה,
  תזכו לו לצידכם .
  תמיכה במלוא ההרגשה.
  אמא תבשל לכם משהו עסיסי.
  או משקה קר.
  זה מזכיר סיפור מתוק.
  אברהם ושרה- בית החסד.

  כשאבא מדבר על עם ישראל.
  אין משפט בשיח שלא מכיל את –
  "י ישראל אמלק, י יצחק ויעקב אמלק"-
  מלך ישראל, יצחק ויעקב.
  ובין לבין,
  "תעבדי קשה- ככה תעריכי .
  רק בעמל ועבודה קשה מגיעים לפירות הכי משובחים."
  איזה עילוי!
  נימוסין, כבוד, ערכי אדם נעלים ומעולים.
  אני זכיתי.
  ויודעת שגם לכם אחינו מכל המטעמים.
  היה בית מלא בכבוד ושורשים.

  שאלתם פעם איך נראה יהודי ?
  יש לו צבע מסויים?
  סוג דם כזה ?
  הוא בטוח מדבר בשפה הזאת נכון ?

  אה נכון, הוא חייב להיות דומה לי !
  ואם לא ? אז …
  יותר קל .
  להשתיק אותו.
  כי אתה לא באמת.
  לא עד הסוף.
  תשתוק טוב ?
  ומהשקט המילולי.
  הגיע רגע שהשתיקו חיים.
  מנעו מהם להמשיך.

  "איזהו מכובד המכבד את הבריות"-
  תרוויחו אותו ביושר.
  תבקשו שהנפש שלכם תזעק לכבד אחרים.

  איך בדיוק תשאלו ?
  לממונים אני אומר-
  תרחיקו את העיניים החושדות.
  תעבירו את היד מהמותן .. ללב!!!!
  ולממתינים בדרכים-
  תזעקו כשנעשה עוול כזה.
  תקרעו את ההסברים על כמה זה מפריע.

  או אז תרגישו .
  ושם כבר לא תבקשו את השקט.
  הוא יציק לכם.

  עד שזה יקרה.
   אני לא שותקת!

  שרה.

  יצחק שינפלד הגיע הזמן שתעשה קצת שיעורי בית לפני שאתה כותב עלילות על עדה שלימה בשעה
 7. צל"ש לשוטר שהרג עבריין. אם לא טוב להם פה שיחזרו לאתיופיה

השארת תגובה