הכירו: מפת הסקרים וחלוקת הגושים

בכל סקרי דעת הקהל שפורסמו השבוע, מחנה הימין ללא ליברמן עומד על 56 או 57 מנדטים. האם לאור תוצאות הבחירות האחרונות ניתן בכלל לסמוך על הסקרים?

מסיבת-הניצחון-של-יהדות-התורה-צילום-משה-גולדשטיין-27
מסיבת-הניצחון-של-יהדות-התורה-צילום-משה-גולדשטיין-27
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בסקר חדש שמתפרסם ביום רביעי מראה תמונת מצב מפתיעה על המערכת הפוליטית, לפיה גוש הימין-חרדים מקבל 56 מנדטים בלבד ללא ליברמן. על פי הסקר, הליכוד מקבל רק 32 מנדטים, למרות החיבור עם כחלון שיחד בכנסת הנוכחית מחזיקים ב-39 מנדטים. כחול לבן גם נחלשת ל-31 מנדטים והמפלגה החדשה של אהוד ברק לא עוברת את אחוז החסימה ומקבל רק 3 אחוז.

עוד בסקר של 'חדשות 12', הרשימה הערבית המשותפת מחזירה את כוחה כפי שהייתה בכנסת ה-20 ומביאה 12 מנדטים, ישראל ביתנו 9 העבודה ביום למחרת בחירתו של עמיר פרץ מתחזקת ל-8 מנדטים. המפלגות החרדיות, שס ויהדות התורה, נחלשות במנדט כל אחת ומביאות 7 מנדטים כל אחת. איחוד מפלגות הימין עם 5 מנדטים, מרצ 4, וזהות לא עוברת את אחוז החסימה עם 2.1%.

מנגד, סקר נוסף שמתפרסם, ב'חדשות 13', מלמד על תמונת מנדטים שונה משמעותית, אם כי גם כאן גוש הימין-חרדים מהווה רק 57 מנדטים. הליכוד 31, כחול לבן 29, הרשימה הערבית המשותפת 9, ישראל ביתנו 8, העבודה 7, שס 7, מפלגתו של אהוד ברק הרבה מעל אחוז החסימה בסקר הזה עם 6 מנדטים, יהדות התורה רק 6, הימין החדש 5, איחוד מפלגות הימין 4, מרצ 4, גם זהות של פייגלין עוברת את אחוז החסימה ומגיעה ל-4 מנדטים.

בסקר של 'חדשות 13' שנערך על ידי פרופ' קמיל פוקס השיבו על השאלה מי המועמד המתאים לתפקיד ראש הממשלה, השיבו כמעט מרבית מהמשיבים (46%) כי בנימין נתניהו הוא המועמד, הרבה אחרי נמצא בני גנץ עם 24% תמיכה לתפקיד הרם, בעוד 10% בלבד אמרו כי לדעתם ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק, מתאים לכהן שוב בתפקיד.

בסקר 'חדשות 12' שנערך על ידי מכון 'מדגם' בחרו לחלק את השאלה הזאת לשתיים, במאבק בין נתניהו לגנץ ענו 40% שנתניהו הוא המתאים ביותר לכהן בתפקיד ראש הממשלה, לעומת 30% שסברו שגנץ מתאים יותר, 21% שסורים שאף אחד מהם ו-9% השיב "לא יודע". כשנתניהו נאבק מול אהוד ברק הוא מנצח בפער ענק, לנתניהו 41% ורק 16% חושבים שאהוד ברק מתאים לכהן כראש ממשלה, 34% סבורים שאף אחד מהם וגם כאן 9% לא ידעו להשיב.

השארת תגובה