המתנה של נתניהו: ברק

ברק ואהוד אולמרט (צילום: אבי אוחיון, לע"מ)
ברק ואהוד אולמרט (צילום: אבי אוחיון, לע"מ)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בעיני רוחי אני מדמיין את נתניהו יושב השבוע בלשכתו, רגליו שלובות על קצה שולחן העץ העבה, ותוך כדי שהוא צופה במסיבת העיתונאים של אהוד ברק הוא מזמזם את שירו של רמי קליינשטיין: "מתנות קטנות, מישהו שלח לי מתנות קטנות…" ברק הוא מתנה קטנה, אולי אפילו גדולה, למחנה הימין. ברק לא אמר את זה בצורה מפורשת, אבל בחזון שלו מי שהיה ראש הממשלה למשך תקופת הזמן הקצרה ביותר בתולדות ישראל מפנטז להדיח את את מי שבחודש הבא ישבור את שיאו של בן גוריון כראש הממשלה שזכה לכהן תקופת הזמן הארוכה ביותר.

מצביעים מימין ברק לא יצליח לשאוב. בימין סולדים מברק. הוא משדר ניכור וריחוק. ישראלים אוהבים עשירים, לא כאלה שמתמודדים לכנסת.  גם השנאה התהומית והמוקצנת, לעיתים האלימה מילולית שלו, לנתניהו באה בעוכריו. ברק נשם הלילה לרווחה, לאחר שניצן הורביץ ניצח את תמר זנדברג והדיח אותה מראשות מרצ. עכשיו ברק מחזיק אצבעות לשמולי. בשלישי הפריימריז של העבודה. ברק נמצא ביחסים קרובים עם שמולי ושפיר, ולא מן הנמנע שהוא גם לוחץ עליהם לשים את המתחים בצד ולרוץ יחד מול עמיר פרץ. ברק מבין שעם עמיר פרץ יהיה לו הרבה יותר קשה להקים גוש שמאל מאוחד. פרץ רוצה לעמוד בראש המפלגה, ובחזונו הוא מדבר על 15 מנדטים שיצליח להביא לעבודה. נו, די, תפסיקו לצחוק. זה לא יפה.

איחוד בשמאל?

אם  שמולי היה מנצח בפריימריז, הדרך לאיחוד בשמאל סלולה. שמולי לא מתנגד לתת לברק את המושכות על המפלגה המאוחדת, שאליה היו עשויים להצטרף גם ציפי לבני, יואל חסון ואחרים. ממש תחיית המתים. ברק היה מיצב את עצמו משמאל לכחול לבן, אבל היה מתאם עם גנץ שכחול לבן תשבור ימינה. יעלון, אלעזר שטרן, יועז הנדל והאוזר היו מתגייסים למשימה. ניסנקורן היה נדחק, הוא כבר רגיל. גם לפיד כנראה לא יככב בקמפיין הקרוב גם ככה.

בליכוד, כאמור, לא ממש מוטרדים מכניסתו המחודשת של הצייצן ברק לחיים הפוליטיים. גם הפעם אמרו שם:" אנחנו לא מתערבים בחלוקת המנדטים בשמאל". הם מתכוונים בשלב הראשון להתעלם מקיומו, ולמקד את הקמפיין במתקפה על ליברמן, בשפה הרוסית בעיקר, ולהזכיר לכולם שגנץ עדיין שמאל חלש. בקרוב מאוד נשמע על עוד צעדים שעושים בכחול לבן על מנת לחזר אחרי המפלגות החרדיות. גם ליברמן על הכוונת שם, אם כי אני מתקשה לראות אותו יושב בממשלה אחת עם ניצן הורביץ, שמולי, שפיר וניסנקורן. אל תתפלאו אם תשמעו בשבועות הקרובים קולות מהשמאל שיבקשו ליצור חיבור עם הרשימה הערבית המשותפת. בקיצור, כל הדרכים כשרות כדי להדיח את נתניהו, שיהיה חייב להתעורר כבר בקרוב, להפעיל את קסמיו, ולהוביל שני מהלכים. האחד, חיבור מקסימלי בימין, כולל עם עוצמה יהודית. הצעד השני – גיוס כל מצביעי הימין לתמיכה בליכוד ובשותפות הטבעיות. צו 8.

אמרתי כבר כמה פעמים ואני חוזר ואומר – אם נתניהו לא יצליח הפעם לגייס 61 ח"כים להקמת ממשלת ימין-חרדים, הוא יסיים את דרכו הפוליטית. זה היעד.

החופש הגדול לפנינו, זמן רע מאוד לנהל מערכת בחירות ולכן להערכתי מירב המשאבים והאנרגיות יופנו לשבועיים וחצי האחרונים לפני ההליכה לקלפיות. ברגע שהילדים יחזרו לבתי הספר ייפתח האות לקמפיינים השונים. עד אז – בילוי קייצי נעים לכם ולמשפחות. הפוליטיקאים ינסו להפריע לכם כמה שפחות.

הכותב הינו הפרשן הפוליטי והמדיני של ערוץ 20

תגובה אחת
  1. גמד מצחיקול

השארת תגובה