5 נעצרו בחשד לייצור חומרי חבלה

משטרת ישראל סיימה חקירה נגד תופעות של פשיעה חמורה שעניינה הפעלת מעבדות נפץ, ייצור והכנה של מטעני חבלה וסחר באמצעי לחימה. הצהרות תובע הוגשו כנגד 5 חשודים בפרשה

אמלח, צילום דוברות המשטרה (8)
אמלח, צילום דוברות המשטרה (8)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

במסגרת הלחימה הסדורה של משטרת ישראל כנגד תופעות של פשיעה חמורה ועבירות הפוגעות באזרחים הנורמטיביים, נוהלה בחודשים האחרונים חקירה סמויה ביחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית (יאחב"ל) בלהב 433, במסגרתה הופעל לאורך מספר חודשים סוכן שרכש במספר הזדמנויות שונות מטעני חבלה ואמצעי לחימה. במהלך פעילותו, רכש הסוכן 5 מטעני חבלה, 14 לבנות חבלה מוכנים להפעלה ואקדח מסוג FN.

החקירה נוהלה על ידי משטרת ישראל ובליווי פרקליטות מחוז חיפה וראשיתה לפני מספר חודשים בעקבות פיקוח על פעילות בקרב גורמים העוסקים בפשיעה פלילית חמורה ולאחר שזוהתה עלייה באירועים שונים ברחבי הארץ בהם הופעלו מטעני חבלה בעלי מאפיינים זהים.

ביום 11.06.2019 פתחה היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית (יאחב"ל) בלהב 433 בחקירה גלויה עת נעצרו 6 חשודים בחשד למעורבות בביצוע עבירות של ייצור והכנה של מטעני חבלה וסחר באמצעי לחימה, סחר בסמים וקשירת קשר לפשע. במהלך מעצר החשודים נתפסו לבנת חבלה, מערכות הפעלה, מאיצים, נפצים, מחסניות וכדורים לכלי נשק שונים, רימון הלם, רימון רסס, פתיל רועם וכן רכיבים נוספים המשמשים להכנת מטענים.

במהלך החקירה עלה כי באירועים השונים שהתרחשו ברחבי הארץ נעשה שימוש במטענים בעלי מאפיינים זהים למטענים אותם רכש סוכן המשטרה.

על פי החשד, המעורבים כל אחד על פי חלקו עסקו ברכישה וגניבה של ציוד ורכיבים המיועדים להכנה וייצור של מטעני חבלה וסחר בנשק שנועדו לפגוע באחרים בעקבות סכסוכים בין גורמים עבריינים.

מעצרם של החשודים הוארך מעת לעת במהלך החקירה ואתמול הגישה פרקליטות מחוז חיפה הצהרות תובע נגד 4 מעורבים. כמו כן, הבוקר הגישה חטיבת התביעות של משטרת ישראל הצהרת תובע כנגד מעורב נוסף בפרשה. החקירה בעניינו של חשוד נוסף נמשכת.

משטרת ישראל תמשיך למקד אכיפה נגד תופעות של פשיעה חמורה, תוך הפעלת כוחות משימה ואמצעים מיוחדים, על מנת לחשוף עבירות המסכנות את בטחון הציבור ופוגעות בחפים מפשע ולהביא את מבצעי העבירה לדין.

השארת תגובה