אלעד: רמ"י פרסמה מכרז לבניית 322 יח"ד בעיר

מכרז פומבי לרכישת זכויות חכירה לבניית 322 יח"ד בעיר פורסם באחרונה על ידי רשות מקרקעי ישראל • המכרז כולל שלושה מגרשים והיזם שיציע את המחיר הסופי הנמוך ביותר למטר רבוע דירתי, הוא זה שיזכה במכרז

העיר אלעד
העיר אלעד
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בימים האחרונים רשות מקרקעי ישראל פרסמה מכרז פומבי לרכישת זכויות חכירה לבניית 322 יח"ד בבניה רוויה, בשכונה חדשה שתוקם בעיר. כך פורסם באתר 'JDN'.

בהודעה שיצאה תחת הכותרת "הודעה על מכרז לצביון חרדי במסלול 'מחיר למשתכן' באלעד", הודיעה הרשות ליזמים על המכרז בשיטת 'מחיר למשתכן', כאשר היזם שיציע את המחיר הסופי הנמוך ביותר למטר רבוע דירתי הוא זה שיזכה במכרז, הכולל שלושה מגרשים שעליהם, כאמור, יבנו בסל הכל 322 יח"ד.

זהו מכרז ראשון על חצי מהשכונה שתוקם בין רחוב רבי שמעון למסוף התחבורה ולאורך רבי יהודה הנשיא. בתוכניות ישנם אף אישורי חזיתות מסחריות לאורך הרחוב הראשי ורחוב רבי שמעון בן שטח, כדי לעמוד בצרכי מאות המשפחות שיגיעו לאזור.

במקביל, עמדה העירייה על הצרכים הנוספים הנדרשים לשכונה חדשה, כאשר התוכנית כוללת גם בנייה של 34 בתי כנסת לכלל תושבי השכונה. תכנון חדשני במיוחד של מבני ציבור וגני ילדים תוכנן על ידי משרד השיכון, לדרישת העירייה, כאשר הם ייבנו מתחת למתחמי הדיור, כדי לחסוך את הפרשי הגבהים של הקרקעות.

על פי פסיקת גדולי התורה, בתי הכנסת ייבנו מתחת גני משחקים ולא תחת בנייני מגורים.

בנוסף, בשכונה החדשה יוקם שטח ירוק רחב ידיים, בתוך קו 500 המטרים מהמחצבה, וכן הקמת חדר גנרטור, בכדי לחסוך את החפירות והקווים התלויים לציבור המשתמש בגנרטורים בשבת.

כזכור, בערב פסח אשתקד נחתם הסכם הגג בין עיריית אלעד למשרדי האוצר, השיכון ורשות מקרקעי ישראל, לבניית כ-13 אלף יח"ד חדשות בעיר, כאשר במעמד החתימה השתתפו שר האוצר משה כחלון, שר הבינוי והשיכון דאז יואב גלנט, יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, סגן שר החינוך מאיר פרוש, סגן שר האוצר יצחק כהן, סגן שר הבטחון אלי בן דהן, חבר הכנסת יעקב אשר ומאות נציגי ציבור וראשי קהילות.

בשלב ראשון של ההסכם מדובר על כ-6,000 יחידות דיור שייבנו בתוך תחומי הקו הכחול של העיר, בעיקר בצפונה, וכן בשטח 'כפר ויקטוריה' בדרומה. כמו כן נכללת בהסכם הקמת אזורי מסחר ותעסוקה במשולש העסקים ממערב לעיר, צמוד לכביש 6, בהיקף של מיליוני מ"ר – מרכז שיעניק עוגן כלכלי יציב לעיר המתרחבת.

סך התקציב הכלול בהסכם הגג, שיוענק לעיר עבור שדרוגה ושיקומה, עומד על 236 מיליון ש"ח. מתוכם עשרות מיליונים עבור בניית מוסדות ציבור, מוסדות חינוך ועוד. כמו כן בתקציבים שיקום ושיפור התשתיות, סלילת והרחבת כבישים כדי לאפשר קליטת אלפי דיירים חדשים לעיר. כלל תקציב ההסכם מסתכם בכ-3.1 מיליארד ש"ח.

השארת תגובה