מבקר המדינה היוצא: "נתניהו התקשר אלי ושאג מכעס"

יוסף שפירא: "מאז דו"ח המעונות קיבלתי כתף קרה מראש הממשלה. אבל אני לא נוטר טינה לאף אחד, לא לבנימין נתניהו ובטח לא לשרה". יובל שטייניץ בתגובה: "מקווה שמחליפו בתפקיד לא יחפש כותרות"

מבקר המדינה יוסף שפירא. צילום: הכנסת
מבקר המדינה יוסף שפירא. צילום: הכנסת
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בראיון שהעניק למעריב, מספר מבקר המדינה על היחס הגרוע שקיבל מראש הממשלה מאז פרסום דו"ח המעונות, "מאז פרסום דוח המעונות ראש הממשלה הפסיק לדבר איתי, לא אומר לי שלום ולא שומר איתי אפילו על קשר טלפוני. אבל אני לא נוטר טינה לאף אחד, לא לבנימין נתניהו ובטח לא לשרה".

שפירא סיפר למעריב כי "יום אחד במהלך הכנת דוח המעונות הוא התקשר אלי הביתה ושאג מכעס. שמתי את השיחה על רמקול ואלי (מרזל, מנכ"ל המשרד, נ.ג.), ששמע את הצעקות, פנה לנתניהו ואמר: 'אדוני ראש הממשלה, אתה לא יכול לצעוק כך על המבקר'. מאז הוא מתעלם ממני והדיונים בהמשך הדרך התנהלו לגופו של עניין".

עוד מוסיף המבקר לגבי תיק המעונות, "הממצאים היו קשים ולו בגלל סיבה ייחודית: התברר שאחד העובדים הועסק ביום הכיפורים ועל כך נהוג לומר באנגלית 'איט'ס נוט דאן'. לא מעסיקים יהודים ביום הכיפורים, וברור שזה גרר את הרעש הציבורי הגדול שלא היה תופס את הכותרות לו העובד היה מועסק ביום רגיל".

בתשובה לשאלה האם ישראל היא מדינה מושחתת, משיב המבקר: "ישראל אינה מדינה מושחתת, אבל אם יורדים לפרטים מגלים שהמדינה עדיין לא הפנימה מספיק את יסודות הדמוקרטיה. אנחנו עדיין מתנהלים כאילו אנחנו בתקופת הפלמ"ח. התופעה יוצרת בציבור תחושה של קומבינות וזה מחלחל גם לפוליטיקה".

השר יובל שטייניץ בתגובה לאפי טריגר בגל"צ: ״הופתעתי לקרוא את הדברים, איני מכיר בצורך ללטף אישית את מבקר המדינה. מקווה שמחליפו בתפקיד לא יחפש כותרות בתקשורת״.

2 תגובות
  1. שטיינץ! עוד מעט לא ישאר לך למי ללקק.רק חבל לי שהיה לך מספיק זמן לדפוק לנו את מתווה הגז.ההיסטוריה תכתוב את חלקך,אל דאגה

  2. פשוט מחמם את הלב לראות את הנאמנות של בעלי התפקידים בבית הנבחרים שלנו…

השארת תגובה