פנסיה או רמאות? צמח לא תערוך יותר סקרים

לאחר 42 שנה בתחום ולאחר שבליל הבחירות האחרונות פרסמה מדגם שגוי שהעניק שיוויון בין הגושים, הודיעה הסוקרת הוותיקה על פרישה

סקר
סקר
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

הסוקרת הוותיקה מינה צמח הודיעה כי החל ממערכת בחירות זו, היא לא תסקר יותר את המערכת הפוליטית.

בשני המערכות הבחירות האחרונות תמונת המנדטים שהציגה צמח לחדשות 12 עמה קיימה שיתוף פעולה, הייתה רחוקה מלשקף את תוצאות הבחירות, כאשר בליל הבחירות האחרונות שהתקיימו לפני 3 חודשים, המדגם בראשותה היה היחיד מבין שלושת המדגמים שפורסמו עם סגירת הקלפיות שהעניקה שיוויון בין הגושים.

בראיון לכאן ב' התייחסה צמח להחלטתה לפרוש מהעיסוק בתחום לאחר 42 שנה ותלתה זאת ב"רמאות" מצד מצביעים בקלפיות המדגם לחדשות 12. לדבריה, פעילי ליכוד פנו אליה להתנצל לאחר הבחירות על אופן הצבעתם במדגם.

"אתמול מלאו לי 83 והגעתי בעצם לרוויה בנושא של סקרי בחירות. אני רוצה היום לעסוק בנושאים חשובים יותר ושמעניינים אותי יותר", אמרה הסטטיסטיקאית. "עוד לפני הבחירות באפריל הגעתי להחלטה שאלה תהיינה הבחירות האחרונות שלי כסוקרת לכך מתווספת העובדה שאנשים שהצביעו בקלפיות המדגם שלנו רימו בהיקף שלא היה. היה הבדל משמעותי בין קלפי האמת לקלפי שלנו. זה חיזק את ההחלטה שהתקבלה. אמרתי לשופט מלצר באותו לילה של הבחירות שזו הפעם האחרונה".

לדבריה, "אנחנו לא מדברים על הסקרים אלא על המדגם כל עוד לא ימצאו דרך להתגבר על השקרים, לי אין דרך", הוסיפה צמח. "במערכת הבחירות האחרונה זה היה בהיקף שלא היה. אני יודעת מה היה בקלפיות ערוץ 12, צלצלו אליי פעילי ליכוד, הם לא ידעו שהם פוגעים בי. זה לא גרם להחלטה אבל חיזק אותה. הבעיה הייתה רק הרמאות".

צמח גוללה את תחילת דרכה בענף הסקרים וספרה, "התחלתי ב73'. במערכת הבחירות של 77' עוד לא עשיתי את המדגם אלא את הסקרים שלפני כן. קיבלתי את התוצאה כמה ימים לפני הבחירות, לא רציתי שזה יפורסם כי נבהלתי אבל זה פורסם".

השארת תגובה