ג'ארד קושנר: "בעתיד תהיה נורמליזציה בין ישראל והעולם הערבי"

ג'ראד קושנר, יועצו של הנשיא טראמפ, ערך היום שיחת ועידה עם כתבים ישראלים וזרים במטרה לסכם את מפגש השלום שנערך בבחריין לפני שבוע, וכדי להסביר את הרעיון לפיו יתקדם הממשל האמריקאי רק לאחר פרסום החלק הכלכלי של התכנית

ג'ראד קושנר
ג'ראד קושנר
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ג'ארד קושנר: "נודיע על הצעדים הבאים שלנו בנוגע לתכנית המאה – בשבוע הבא"

לדבריו: "הנציגים הפלסטינים טעו שלא באו להשתתף בתכנית. נראה שהם יצאו קצת טיפשים בניסיונם להילחם בסדנה ובחזון הכלכלי שהצגנו. ההתנהגות שלהם היתה היסטרית.

אנחנו מאוד רוצים, אבל לא רואים את המנהיגות הפלסטינית שדואגת לשלום ולביטחון של האזרחים. הנשיא היה מאוד ברור שהוא רוצה פתרון לנושא הזה והבהיר שהוא יעבוד קשה לשם כך, אבל המנהיגות הפלסטינית תצטרך להתגייס ולהראות שהיא מעוניינת בחיים טובים יותר עבור האזרחים.

יש הרבה בהנהגה הפלסטינית שלא אוהבים את הגישה שלנו – והם תוקפים אותנו באופן קבוע. אנחנו לא חושבים שזה יסייע לקדם את המטרה המשותפת של כולנו.

בסופו של דבר, נגיע להכרה או לסוג של נורמליזציה בין ישראל לעולם הערבי ואז ההזדמנויות הכלכליות עליהן דיברנו יהיו מאוד רלוונטיות. אנחנו מאמינים שהדיון שהתחלנו הוא סימן טוב לעתיד. אנשים הופתעו מהסוג השונה של השיח והחשיבה השונה שהוא מוביל."

הוא התייחס גם לסוגיית הפליטים הפלסטיניים ואמר כי כשיוצג החלק הפוליטי של התכנית, תועלה הצעה לפתרון הנושא. "נציג את הפתרון הכי טוב ומתאים לזמן הנוכחי".

אחד העיתונאים שאל האם יש טעם להשקעות כלכליות בצד הפלסטיני אם התדרדרות צבאית עלולה להביא להרס מבנים שייבנו. "רק כאשר יוצג החלק הפוליטי של התכנית ויהיה מקובל על כולם – נוכל להשקיע את מה שדובר עליו בחלק הכלכלי. לא יהיה טעם להשקעה, אם לא תהיה תכנית מלאה שתבטיח יציבות".

השארת תגובה