עובד תובע מעל מיליון שקל מיצרנית המצברים "שנפ"

לטענת העובד, הוא נותר עם נכות קשה בידיו ועבר 5 ניתוחים לאחר שהרים מדי יום מצברים במשך שעות

ישר-יעקובי-חדש
ישר-יעקובי-חדש
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

עבודה פיזית במשך שעות עם כפות הידיים, עלולה לגרום לנזקים קשים ביותר. זאת למד על בשרו עובד במפעל למצברים "שנפ", שבעקבות הפגיעה הקשה בשתי כפות ידיו נאלץ לפרוש מעבודתו ועתה הוא תובע מהחברה פיצויים על הנזקים שנגרמו לו.
באמצעות עו"ד ישר יעקובי, הגיש העובד, בתחילת שנות ה-60 לחייו, תביעה לבית משפט השלום בת"א נגד מפעל המצברים שנפ וחברות הביטוח המבטחות אותו. בתביעה,טוען התובע כי עבודתו כללה העברת מצברים במשקל מצטבר של 5 טון ביום: "מדובר בעבודה פיזית, קשה, שחוזרת על עצמה ומלווה בהרמה והעברה של מצברים ממקום אחד למשנהו ברחבי המפעל". כתוצאה מפעולה זו, שנעשתה במשך 9.5 שעות בכל יום, טוען העובד כי הרגיש כבר לאחר כשלושה חודשי עבודה כאבים חזקים בידיו ופנה לקלת טיפול אצל אורתופד.

בבדיקות שנעשו לו נקבע, כי הוא סובל מבעיה רפואית קשה בכפות ידיו (התעלה הקרפלית) והרופאים המליצו לו על ניתוח ביד שמאל, שאותו עבר בבית חולים. רופא תעסוקתי קבע, כי התובע אינו מסוגל לעבוד בעבודה הדורשת הפעלה מאומצת ואינטנסיבית בשתי כפות הידיים.

מצבו של העובד לא השתפר למרות הפסקת עבודתו והוא נאלץ בסופו של דבר לעבור לא פחות מ-5 ניתוחים בשתי ידיו. גם היום, נטען בתביעה, הוא אינו יכול לבצע פעולות פשוטות כמו פתיחת בקבוק מים, גילוח, הרמת משקלים, וחש בכאבים תמידיים ונימול בידיים.

לתביעה צורפה חוות דעת של רופא מומחה, שקבע כי לעובד נותרה נכות משוקללת של 85.5% לצמיתות. על פי התביעה "כתוצאה מנזקי עבודתו נגרמו לתובע, וייגרמו לו במשך כל ימי חייו, כאב וסבל משמעותיים ביותר, לאחר שהפך לגבר נכה וכואב, המוגבל בתפקודו".

התביעה דורשת פיצוי על נזק מיוחד בגובה כמיליון ורבע שקלים ועוד פיצויים על נזקים כללים כפי שיקבע בית המשפט.

השארת תגובה