צפת: בתי הספר של החופש

אגף החינוך והמתנ"ס מפעיל עשרות מסגרות לרווחת התלמידים במגזר החרדי

ישיבה עם מנהלי מוסדות חרדיים (6)
ישיבה עם מנהלי מוסדות חרדיים (6)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ראש עיריית צפת שוקי אוחנה המשמש גם כיו"ר אגף החינוך הנחה על הרחבת פעילויות במסגרת חודשי הקיץ גם במגזר החרדי. באמצעות אגף החינוך והחברה למתנ"סים צפת יופעלו מספר רחב של מסגרות לרווחת הציבור החרדי.

כבר בימים אלו נפתחת תוכנית הכוללת למעלה מ -20 מסגרות פעילויות שונות במסגרת "בתי הספר של החופש" הכוללות פעילות חווייתית וערכית. אגב, בעיריית צפת הפעילו את פעילות זו גם במהלך חופשת הפסח האחרונה לרווחת התלמידים וההורים.

במחלקת החינוך מציינים כי במהלך שנת הלימודים הנוכחים נהנו 1,370 תלמידי בתי הספר וילדי הגנים (מתכנית "ניצנים" ובמסגרתה יום לימודים ארוך מעבר לשעות הלימוד (בשעות אחה"צ) שכללה ארוחה חמה, פעילות חוויתית ולימודית- 5 ימים בשבוע.

כמו כן מאות תלמידי בתי הספר ותלמודי התורה נהנו ממסגרת "חוג לכל ילד" בכיתות ד'-ה' וממגוון חוגים איכותיים כגון : שחייה , מדע וטכנולוגיה, ציור, נגרות ,נגינה , דרמה ועוד.

פעילויות אלו הינם בנוסף למסגרות רבות ומגוונות לרווחת הציבור כגון מועדוניות יום, תכניות ייחודיות לילדים ונוער בסיכוי, פעילות במתנ"סים , תנועות נוער וכדומה.

בעיריית צפת מציינים כי במהלך הקיץ יתקיימו פעילויות נוספות ליצירת מסגרת איכותית ומסודרת עבור ילדי הציבור החרדי וזאת בנוסף לאירועי בין הזמנים המתוכננים.

ראש עיריית צפת שוקי אוחנה ציין כי הוא רואה חשיבות רבה ביצירת מסגרות חינוכיות פורמאליות ובלתי פורמאליות וכי באמצעות מסגרות אלו ניתן לחזק ולהעשיר את הילדים והנוער.

השארת תגובה