מהומות אלימות במחאת האתיופים אמש

ההפגנות שהחלו בצורה סבירה והתנהלו למופת, הידרדרו לאחר מספר שעות למהומות והתפרעויות אלימות

עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

אמש החל מהשעה 17:00 החלו חסימות כבישים בצמתים מרכזיים ברחבי הארץ. שעות ארוכות עמדו כ60,000 ישראלים בפקקים והביעו סולידריות עם המשתתפים במחאה. בחלק מהמקרים ירדו הנהגים והצטרפו לתמוך במחאה. גם קטרי רכבת ישראל צפרו לאות הזדהות עם המחאה המוצדקת.

אך לאחר שנקפו מספר שעות החלו הרוחות להתלהט במספר מקומות. בעפולה שוטר שהיה נתון לסכנת חיים נאלץ לירות באוויר על מנת להינצל מלינץ'. בתל אביב קפץ צעיר אתיופי על רכב שהצליח לחמוק ושבר בפראות את זגוגית רכב הקדמית, תוך כדי שהרכב ממשיך לנסוע. הנהג חולץ ע"י המשטרה. מאוחר יותר הוצת הרכב שנותר במקום. גם אופנועים שניסו לחמוק מחסימת הכבישים הותקפו הוכו והופלו.

בנתניה הפכו המפגינים ניידת משטרה. במרבית המקומות נמנעה משטרת ישראל מלפנות את המפגינים, במשך שעות ארוכות. רק לקראת השעה 21:00 החלו השוטרים לפנות את המפגינים. רק בשעות מאוחרות של הלילה הצליחו במשטרת ישראל לפתוח את כל הצירים שנחסמו ולאפשר חזרה את זרימת התנועה.

עשרות שוטרים ואזרחים נפצעו במהלך המהומות. נזקים רבים נגרמו לרכוש פרטי וציבורי בתשתיות הכבישים במבנים ובכלי רכב.

בתחנת משטרת זבולון, שם משרת השוטר היורה, ניסו המפגינים לפרוץ לתחנת המשטרה. השוטרים השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות למנוע זאת.

היום צפויים ההפגנות להתחדש ביתר שאת. על רקע הודעת המשטרה הבוקר כי לא תאפשר יותר חסימות צירים לא חוקיות, עלולים ההפגנות להידרדר למהומות אלימות קשות וחמורות יותר מאמש.

השארת תגובה