מתחם עיצוב הגדול ביותר באזור ירושלים יוקם בהשקעה של 450 מיליון שקלים

לאחר שנים של דרישה אחר מרכזי מסחר באזור ירושלים, מגיעה תשובה שתתן מענה לכל תחום עיצוב הבית. במישור אדומים מצפון לירושלים, יוקם מתחם העיצוב הגדול באזור, בהשקעה של כ־450 מיליון שקלים, יתפרס על שטח של כ־55 אלף מ"ר בקומה אחת, עם 1,400 מקומות חניה במפלס אחד. את המתחם תכננו מיטב האדריכלים מהארץ ומחו"ל

עיצוב בית
עיצוב בית
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בהשקעה של מיליארד שקלים, החל משרד התחבורה את אחד בניית המחלפים הגדולים ביותר שנבנו עד כה בירושלים, מחלף גבעה הצרפתית, אשר יקצר את ההגעה למישור אדומים ל 10 עד 15 דקות מכל קצוות העיר ואף יפתור את הפקקים שסובלת צומת מרכזית זו.

ראשון הפרויקטים שעתיד לקום במתחם המתוכנן במישור אדומים הוא "דיזיין סיטי" – עיר מותגים בכל התחומים הקשורים בריהוט ועיצוב הבית, בסגנון אמריקני, ובמרכזה העתק של המלון הוונציאני בלאס וגאס.

במקום יהיו מאות חנויות שיציעו את מכלול המוצרים השונים לבית, ובהן חנויות קרמיקה, ריהוט, עיצוב ומוצרי חשמל. בד בבד, יוקם מתחם מסעדות שישתרע על פני כ־5,000 מ"ר. שלב שיווק שטחי המסחר ב"דיזיין סיטי" כבר החל והפתיחה צפויה להתרחש בעוד כשנתיים.

עשרות שנים סובלת ירושלים ממצוקת מסחר, בניגוד לערים הגדולות ברחבי הארץ. עד לפני עשר שנים שכונת רוממה הייתה מתחם קניות ענק ותעשייה כמו תנובה ועוד רבים שהיו נוכחים במקום אז, מי שיגיע היום למקום ייווכח שלא נשאר כלום מאותו אזור מסחר אלא קיימים מגדלי מגורים מפוארים שהחליפו את מה שהיה אך לפני עשור לאחד ממתחמי הקניות הגדולים ביותר בישראל.

כך גם גבעת שאול שעד לא מזמן היתה אזור מסחרי שוקק, אט אט הולך ומשתנה ואזורי המסחר נהפכים למגורים. גם תלפיות, שכונת המסחר האחרונה שנשארה בירושלים, עם מצוקת הדיור בירושלים והכדאיות הכלכלית לבנות מגדלי מגורים בקרקעות מסחר, רחוב אחר רחוב הופכים לאזורי מגורים. ראש העיר אף הכריז לאחרונה שתלפיות תהפוך לאזור מגורים בשילוב מתחמי היי טק. כבר כיום רואים עוד ועוד חנויות הסוגרות את שעריהם עם בנייתם של מגדלי מגורים.
נוצר מצב אבסורדי, במקום שיבנו מקומות מסחר לבנייה ענפה שישנה כיום בירושלים, הולכים ונעלמים אזורי המסחר בעיר.

לכן אין פלא, כי במשרד הכלכלה והתעשייה נרשמת התלהבות רבה מהתפתחותה של מישור אדומים. "האזור הזה הוא הצלחה אדירה, ויש ביקושים רבים לכל קרקע שהצענו לבנות עליה אזור תעשייה או מרכז מסחרי גדול", סיפר השר אלי כהן לאחר שערך סיור באזור.

השארת תגובה