שדרוגים תחבורתיים: נת"צ בבגין וכביש גישה להר חוצבים

במסגרת השינויים התחבורתיים בעיר, בכביש בגין צפוי להיבנות נת"צ ממחלף בן ציון ועד למחלף רוזמרין # בנוסף, ועדת הכספים אישרה תקציב לטובת קידום הקמת כביש גישה נוסף שיחבר בין מחלף רמת שלמה בכביש 9 להר החוצבים

כביש בגין
כביש בגין
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ירושלים עוברת שינוי תחבורתי גדול, במהלכו תשודרג הכניסה הראשית לעיר ואף יבנה כביש גישה חדש לעיר מכיוון מוצא. אך מלבד כל אלו, מסתבר כי שינויים רבים צפוי לעבור אף הציר הראשי בעיר כביש 50 המוכר כ'כביש בגין'.

לקראת הקמת נתיב תחבורה ציבורית בכביש בגין, לאחרונה קבלה עיריית ירושלים ממשרד התחבורה מענק על סך של כמעט 9 מיליון שקלים על מנת לתכנן את נתיב זה, כך פורסם ב'מיינט'.

לפני מספר חודשים פורסם כי משרד התחבורה מקדם תוכנית להקמת נתיב תחבורה ציבורית ממחלף בן ציון ועד לצומת רוזמרין בשני הכיוונים. מדובר בנתיב חדש שייסלל ולא על חשבון הנתיבים הקיימים. בשל העלויות הגדולות, בעיריית ירושלים פנו למשרד האוצר על מנת שהמדינה תתמן את הפרויקט במאה אחוז, אך לעת עתה, כאמור, התקבל מענק של 8,935,000 ממשרד התחבורה.

מלבד פרויקט זה, בשבוע שעבר אישרה ועדת הכספים תקציב של 654,000 שקלים לטובת קידום הקמת כביש גישה נוסף (כביש 22) שיחבר בין מחלף רמת שלמה בכביש 9 להר החוצבים, במסגרתו יוקם גשר בגובה 40 מטר ויבנו בו שלושה נתיבים לכל כיוון, כשנתיב אחד יוקצה לנת"צ, כך פורסם ב'מיינט'. עם הקמת כביש זה, שאף יהווה כניסה נוספת להר חוצבים, העומס התחבורתי בשדרות גולדה מאיר-כביש רמות צפוי להתקטן במידה רבה.

בנוסף, במליאת מועצת העיר האחרונה שהתקיימה ביום חמישי הועלתה הצעה חדשה מטעם סיעת התעוררות, בה ביקש חבר המועצה אלעד מלכא לבחון אפשרות להקמת מנהרה שתחבר את שכונת הר חומה לכביש בגין, על מנת להקל על עומסי התנועה בשכונה.

השארת תגובה